سرمایه گذاری دوبرابری ZTE روی فناوری 5G برای سلطه بر بازار

بالا رفتن انتظارات مشتریان و همچنین افزایش کیفیت و در نتیجه حجم داده های تولید شده توسط کاربران، باعث شده روند توسعه فناوری های ارتباطی بیش از پیش سرعت بگیرد.

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین فناوری های انتقال داده، ارتباطات موبایل است که در حال حاضر با تکنولوژی LTE در اختیار کاربران قرار دارد. اما شرکت ها و اپراتورهای مختلف برای عرضه نسل بعدی فناوری ارتباطات رقابت شدیدی با یکدیگر دارند و کمپانی های چینی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

ZTE به عنوان یکی از کمپانی های بزرگ چین در زمینه تولید موبایل و تامین زیرساخت های مخابراتی، قصد دارد در راستای سیاست های کشور خود برای تبدیل شدن به بزرگترین شبکه ۵G دنیا، سرمایه گذاری روی تکنولوژی مورد اشاره را تا دو برابر افزایش دهد.

چین شبکه ۵G خود را تا سال ۲۰۲۰ راه اندازی می کند

شرکت مذکور پیش از این مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار را به تحقیق و توسعه در فناوری ۵G اختصاص داده بود که حالا طبق گزارشات اخیر، قصد دارد این مبلغ را به ۳۰۰ میلیون دلار افزایش دهد. البته ZTE احتمال افزایش بیشتر سرمایه گذاری را نیز مطرح کرده چرا که دولت چین قصد دارد شبکه نسل پنجم خود را در سال ۲۰۲۰ راه اندازی کند.

لازم به ذکر است که وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین نیز طی بیانیه ای، از افزایش سرمایه گذاری خود در حوزه ۵G به مبلغ ۲۴۰ میلیارد دلار خبر داده بود که نشان دهنده عزم چینی ها برای رقابت با آمریکا برای به دست آوردن رتبه نخست صنعت ۵G است.

گفتنی است «China Mobile» بزرگترین اپراتور موبایل چین، هفته گذشته آزمایشات خود را برای توسعه فناوری ۵G آغاز کرده و از طرف دیگر ZTE نیز در حدود ۳۰۰۰ متخصص را در مراکز تحقیق و توسعه ۵G خود به کار گرفته است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟