ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آزمایشگاه تحقیقاتی بعدی DeepMind گوگل در کانادا تاسیس می شود

تیم هوش مصنوعی DeepMind از زمان خرید این شرکت توسط گوگل طی سال 2014، در بریتانیا ساکن بوده است. با این همه، گوگل آماده است تا پای این هوش مصنوعی را به کشوری دیگر نیز ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۵ تیر ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۰

تیم هوش مصنوعی DeepMind از زمان خرید این شرکت توسط گوگل طی سال 2014، در بریتانیا ساکن بوده است. با این همه، گوگل آماده است تا پای این هوش مصنوعی را به کشوری دیگر نیز باز کند و بنابر اعلامیه رسمی DeepMind، نخستین آزمایشگاه تحقیقاتی بین المللی هوش مصنوعی مورد اشاره در شهر ادمونتون کانادا تاسیس خواهد شد. سه پروفسور برجسته علوم کامپیوتری دانشگاه آلبرتا نیز مدیریت این گروه را برعهده می گیرند.

شاید این سوال پیش بیاید که چرا آزمایشگاه بعدی DeepMind در ایالات متحده تاسیس نمی شود. در پاسخ به این پرسش باید گفت که همین حالا، بسیاری از کارکنان DeepMind فارغ التحصیلان داشتگاه آلبرتا هستند و منطقی خواهد بود اگر آزمایشگاه بعدی، در جایی تاسیس شود که به این دانشگاه، یعنی یکی از اصلی ترین بازیگران حوزه هوش مصنوعی نزدیک است.

علاوه بر این، دولت کانادا در قیاس با همتای آمریکایی خود نسبت به تحقیقات در حوزه هوش مصنوعی گشاده رو تر است. در حالی که دولت ترامپ در حال کاهش سرمایه گذاری روی فعالیت های علمی است، دولت کانادا اخیراً 125 میلیون دلار روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرده است. بنابراین اگر به دنبال حمایت مالی باشید و با قانون ممنوعیت مهاجرت به آمریکا مخالفت بورزید، کانادا بهترین گزینه پیش رو به حساب می آید. گوگل معتقد است این ممنوعیت، دسترسی به استعدادها را محدود می کند و در کانادا، چنین مشکلی وجود ندارد.

ناگفته نماند این نخستین باری نیست که یک کمپانی بزرگ، آزمایشگاهی مربوط به هوش مصنوعی در کانادا تاسیس می کند. اوبر اخیراً آزمایشگاه اتومبیل های خودرانش را در تورنتو تاسیس کرده و اپل و بلک بری هم تاسیساتی مشابه در اُتاوا دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی