روسیه در حمله هکی اخیر به نیروگاه های هسته ای آمریکا دست داشته است

روسیه در حمله هکی اخیر به نیروگاه های هسته ای آمریکا دست داشته است

همانطور که قبلا در خبرها خواندید در دو ماه گذشته، هکرهای ناشناس چندین شرکت کنترل کننده نیروگاه های هسته ای آمریکا را هدف حملات سایبری خود قرار دادند.

حالا نشریه واشنگتن پست گزارشی را منتشر کرده و مسئولیت انجام این حملات را بر گردن روسیه انداخته است.

ظاهرا مقامات آمریکایی در مصاحبه با این نشریه مدعی شده اند حمله سایبری اخیر که با حمایت دولت هم انجام گرفته تلاشی در جهت محدودسازی توانمندی های شبکه های انرژی آمریکا بوده است.

به گفته این مقامات هکرها توانسته اند به فایل های مربوط به عملیات های کاری این نیروگاه ها دست پیدا کنند و تاکنون نشانه ای دال برای تلاش آنها برای در اختیار گرفتن کنترل آن تاسیسات یا مختل کردن فعالیت هایشان به دست نیامده.

مقامات آمریکایی همچنین نگرانی خود در مورد حملات هکی اخیر را مطرح کرده اند و به واشنگتن پست گفته اند که هکرها احتمالا دست به اقدامات مخرب شدیدتر یا بیشتری خواهند زد.

گفتنی است تا پیش از این صرفا خبر حمله به این تاسیسات از سوی FBI و نهادهای امنیتی آمریکا تایید شده بود و حرفی از روسیه به میان نیامده بود.

نفوذ روسیه به این تاسیسات اولین حمله هکی موفق علیه نیروگاه های برق هسته ای است

مقامات آمریکایی در مصاحبه خود نفوذ روس ها به این سیستم ها را نخستین حمله هکی موفق روسیه علیه تاسیسات تولید برق هسته ای قلمداد کرده اند.

گفتنی است واشنگتن پست در گزارش خود به شناسایی فعالیت سایبری یک نهاد جاسوسی روس (با حمایت دولت این کشور) در آمریکا اشاره کرده است.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato