آیفون 8 می تواند قیمتی معادل یک دستگاه مک بوک پرو داشته باشد

بیشتر کارشناسان روی یک موضوع توافق دارند: موبایل پریمیوم اپل در سال جاری میلادی که به نام های آیفون ادیشن، آیفون اکس یا آیفون 8 معروف است، با قیمت بالای 1000 دلار، گران قیمت ترین تلفن همراه تاریخ این شرکت خواهد بود، اما نکته ای که هنوز توافقی روی آن حاصل نشده، این است که چقدر بیشتر از هزار دلار؟

«جان گروبر» یکی از طرفداران پر و پا قرص اپل به تازگی در مورد قیمت گذاری آیفون 8 صحبت کرده و استدلال هایش منطقی به نظر می رسند. او می گوید قیمت پایه آیفون 8 می تواند به 1200 دلار برسد. به عقیده گروبر، اپل همیشه سود 35 تا 40 درصدی از فروش هر دستگاه موبایل را برای خودش تضمین می کند، ضمن اینکه حجم تولید این دستگاه در هفته های آغازین به مراتب کمتر از تقاضای پیش بینی شده خواهد بود.

با این حال، موضوع مهم تری در قیمت گذاری آیفون 8 دخیل است. قیمت آیفون 7 پلاس 256 گیگابایتی در حال حاضر به حدود 969 دلار می رسد، و همین رقم هم برای گران ترین مدل آیفون 7s پلاس پیش بینی می شود. به همین دلیل آیفون 8 نمی تواند ارزان تر از این قیمت گذاری گردد، چون به فروش آیفون های 7s ضربه خواهد زد.

با توجه به قیمت گذاری رقابتی و محدودیت تأمین، قیمت 1400 دلاری هم برای آیفون 8 عجیب نیست

گروبر می گوید در حالت عادی، می توان قیمت مدل پایه 64 گیگابایتی آیفون 8 را بین 1000 تا 1100 دلار در نظر گرفت و مدل 256 گیگابایتی آن هم بین 1100 تا 1200 دلار قیمت خواهد داشت، اما محدودیت های تأمین این دستگاه در هفته های نخست پس از رونمایی، قیمت 1200 تا 1300 دلاری را هم توجیه می کند. او همچنین بهترین سناریوی ممکن (برای اهالی کوپرتینو، نه برای خریداران) را قیمت 1250 تا 1400 دلاری برای آیفون 8 عنوان کرده است، رقمی که به هیچ وجه از اپل بعید نیست.

با این حساب، می بینیم که قیمت آیفون 8 به راحتی به یک دستگاه لپ تاپ حرفه ای مک بوک پرو می رسد. البته خریداران در آمریکا و بیشتر کشورهای دنیا با استفاده از طرح های ویژه اپراتورها می توانند این موبایل گران قیمت را کمی ارزان تر از حالت عادی خریداری کنند.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟