طرح مفهومی Helmfon، کلاهی که سر و صدای اضافی را حذف می کند

طرح مفهومی Helmfon، کلاهی که سر و صدای اضافی را حذف می کند

طرح مفهومی Helmfon، کلاهی که سر و صدای اضافی را حذف می کند

بسیاری از کارمندان در دفاتر و محیط های کاری با سر و صدای زیادی درگیر بوده و در عین حال، نیازمند برقراری ارتباط با بعضی از همکاران خود نیز هستند. کانسپت جدید شرکت طراحی اوکراینی «Hochu rayu» نیز برای همین افراد توسعه یافته و در واقع، کلاهی برای حذف سر و صدای اضافی محیط است.

ایده محصول مورد بحث که «Helmfon» نام دارد زمانی به ذهن طراحان رسید، که به دنبال ابزاری برای برقراری ارتباط اسکایپ بین کارمندان، بدون ایجاد مزاحمت برای سایر همکاران بودند.

هِلمفون به اسپیکر و میکروفون داخلی مجهز شده است

بر اساس اظهارات کمپانی سازنده، نه تنها می توان هِلمفون را مانند یک کلاه موتورسواری روی سر قرار داد، بلکه برای راحتی کاربر (خصوصاً در محیط هایی که تحرک افراد پایین تر است) می توان وسیله مذکور را به دیوار متصل کرده یا از سقف آویزان کرد. همچنین این محصول به فضایی جهت قرار گرفتن موبایل نیز مجهز شده و کاربر می تواند از طریق اسپیکر و میکروفون داخلی آن، با همکاران خود ارتباط برقرار کند.

لازم به ذکر است که لایه داخلی کلاه مورد بحث از فوم پوشیده شده، و به همین دلیل نیز می تواند بخش قابل توجهی از نویز محیط را حذف نماید؛ قابلیتی که خصوصاً برای کارمندان ادارات و سازمان های شلوغ بسیار کاربردی خواهد بود.

در نهایت گفتنی است Helmfon هنوز در حد یک طرح مفهومی بوده و Hochu rayu امیدوار است بتواند در آینده ای نزدیک، کانسپت فعلی را به محصولی قابل فروش در بازار تبدیل کند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل