نگاهی به تلاش های هوآوی برای بهبود کیفیت محصولات

نگاهی به تلاش های هوآوی برای بهبود کیفیت محصولات

حتما این ضرب المثل را شنیده اید که «آتش که گرفت، تر و خشک با هم می سوزند»؛ شرکت های چینی غالبا به خاطر کیفیت محصولاتشان در کشورمان ایران اسم و رسم خوبی ندارند و بعضا پیش می آید که مردم بدون داشتن کوچک ترین شناخت در رابطه با یکی از آنها، حکمی کلی را در رابطه با آن صادر نمایند.

هوآوی یکی از شرکت هایی است که برای از بین بردن این دیدگاه تلاش زیادی کرده و عملکرد موفق آن در بازار کشورمان نیز خود موید همین مدعاست.

شعار همیشگی هوآوی «اول کیفیت» است و به همین خاطر کیفیت در فرآیند هایی مانند تحقیقات و توسعه، طراحی، تولید، آزمایش و مدیریت تامین کنندگان، در همه مراحل اولین اولویت آن بوده است.

در ادامه به چند مورد واقعی در ارتباط با مسئولیت پذیری هوآوی در قبال مشتریان با توجه به شعار «اول کیفیت» خواهیم پرداخت.

ماه اگوست سال ۲۰۱۵ موبایل های MateS و Honor 7i از حسگر نور محیط بهره می‌ بردند، اما بعد از یک سال ۱/۰ درصد از این سنسورها از کار افتادند. با این حال همه عملکرد آن دستگاه ها بدون نقص انجام می‌ شد، اما هوآوی تصمیم گرفت که این دستگاه را بازنگری و تعویض کند اگرچه هزینه زیادی برای آن شرکت در پی داشت.

در موردی دیگر برای جلوگیری از واکنش‌ های حساسیت‌ زای ناشی از دستگاه‌ های پوشیدنی، هواوی یک تیم ویژه برای ایجاد استانداردهای دقیق تعیین کرد. هواوی با توجه به مسائل مربوط به سلامت شخصی و ایمنی دستگاه‌ های پوشیدنی از سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرد و یک تیم ویژه را برای کار با انجمن پوست ژاپن و موسسه تحقیقات و بهداشت عمومی برای بررسی واکنش‌های حساسیت‌زای ناشی از مواد شیمیایی اختصاص داد. در سال ۲۰۱۵ تیم استاندارد آلرژی پوست تاسیس شد و استانداردهای آلرژی و مواد سمی برای محصولات پوشیدنی و کودکان مورد آزمایش قرار گرفت.

هواوی با سازمان‌ های مشهوری همچون TUV و SGS همکاری کرد و ۶ دسته از مواد شامل فلز، پلاستیک، پارچه، چرم واقعی، سرامیک‌/ شیشه، رنگ / پوشش، همچنین ۱۹ فلز سنگین مانند کروم نیکل و همچنین ۲۱ ماده شیمیایی خطرناک مانند ‌organotin ،PAHs و متانول را برای واکنش با پوست مورد آزمایش قرار داد.

محدودیت‌ های شدیدی برای جلوگیری از تاثیر بر بدن انسان در نظر گرفته شد. به این ترتیب سیستم ارزیابی زیست محیطی تجهیزات پزشکی برای انجام آزمایش حساسیت پوست و آزمایش واکنش آلرژیک طراحی شد.

هواوی تمام قسمت‌ های دستگاه‌ های پوشیدنی که با بدن انسان تماس می‌ گیرند، مانند مچ دست، قفل، بند و ساختارهای بیرونی را مورد بررسی قرار داده و آزمایش کاملی روی مواد و رنگ‌ ها انجام می‌دهد. همچنین موادی که از سوی تامین کنندگان در اختیار هواوی قرار داده می شوند نیز مورد آزمایش قرار می‌‌ گیرد و برای هر سری محصولات، آزمایش بتا روی بیش از ۵۰۰ کاربر به منظور رد هر گونه خطر واکنش آلرژیک صورت می‌گیرد.

توجه به کیفیت طراحی

هواوی همیشه استانداردهایی را برای فاصله بین نمایشگر و قاب تلفن های هوشمندش در نظر گرفته است. این استاندارد ۱۵/۰ میلی‌ متر است که مهندسان سازه از آن استفاده می‌ کنند. البته تولید کنندگان تلفن های هوشمند استاندارد فاصله بین بدنه و نمایشگر را ۱۵/۰ تا ۱۸/۰ میلی‌ متری در نظر می‌ گیرند. اما هواوی در حال کار کردن روی کاهش این میزان از ۱۵/۰ تا ۱/۰ میلی‌ متر است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato