پشتیبانی نسل بعد اپل تی وی از رزولوشن 4K و محتوای HDR تأیید شد

طی روزهای اخیر، فرمور اسپیکر هوشمند هوم پاد به هدیه ای تمام نشدنی تبدیل شده و دائماً خبرهای خوبی از میان کدهای آن به گوش می رسد. به تازگی «گیلرمو رمبو» یکی از توسعه دهندگان اپل نشانه هایی از نسل بعدی اپل تی وی (Apple TV) را در این مجموعه یافته است.

مدتهاست که طرفداران این اکوسیستم منتظر معرفی «اپل تی وی» با پشتیبانی از رزولوشن 4K هستند و نخستین زمزمه ها از چنین دستگاهی، اوایل سال جاری میلادی از سوی بلومبرگ به گوش رسید. در این گزارش آمده بود که 4K AppleTV طی سال 2017 و با کیفیتی مثال زدنی وارد بازار خواهد شد.

حال اطلاعات به دست آمده از فرمور هوم پاد در مورد آیتونز هم نشان می دهد که پشتیبانی از ویدیوهای 4K/HDR به این سیستم اضافه می شود. البته پلتفرم های آمازون فایر، گوگل کروم کست و اندروید تی وی مدتهاست که با محتوای 4K سازگارند. از طرفی، کامپیوترهای مَک اپل هم از نمایشگرهای 4K با نرخ رفرش 60 هرتز پشتیبانی می کنند.

نکته دیگری که در همین رابطه مشخص شده، سازگاری نسل بعد اپل تی وی با هر دو استاندارد «دالبی ویژن» (Dolby Vision) و HDR10 برای ارائه محتوای HDR است که باز هم نشانه خوبی برای طرفداران اپل به شمار می رود.

گفتنیست طی سال جاری میلادی رزولوشن 4K و محتوای HDR به استاندارد های پایه حوزه صوت و تصویر تبدیل شده اند و قیمت تلویزیون های سازگار با آنها هم روز به روز پایین تر می آید. بنابراین تصمیم اپل برای عرضه چنین دستگاهی، هرچند کمی دیر، اما منطقی به نظر می رسد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟