نخستین جدول رده بندی Speedtest از وضعیت اینترنت جهان منتشر شد

نخستین جدول رده بندی Speedtest از وضعیت اینترنت جهان منتشر شد

وب سایت Speedtest.net اخیراً تصمیم گرفته اطلاعات بیشتری درباره وضعیت اینترنت در کشورهای مختلف جهان جمع آوری کرده و در دسترس کاربران قرار دهد. این اطلاعات قرار است به صورت ماهانه در قالب جدولی تحت عنوان Speedtest Global Index منتشر شود و حالا اسپیدتست نخستین گزارش خود را منتشر کرده است.

ابزار جدید اسپیدتست، سرعت های اینترنت پهن باند و موبایل را طی ۱۲ ماه اخیر در کشورهای مختلف به نمایش در می آورد و به گفته شرکت Ookla، می توان از آن برای تشخیص ترندها و روند پیشرفت هر کشور در بهبود زیرساخت های اینترنتی استفاده کرد.

گذشته از رده بندی کشورها، ابزار اسپید تست نشان می دهد که کشورها طی بازه زمانی مشخصی، تا چه حد در زمینه سرعت اینترنت پیشرفت یا پسرفت داشته اند. به عنوان مثال در جولای ۲۰۱۷، کشور ژاپن از رده دهم سرعت اینترنت پهن باند، به رده سیزدهم سقوط کرد و ایالات متحده هم در جایگاه نهم قرار دارد. از سوی دیگر سنگاپور کماکان بیشترین سرعت پهن باند را در سراسر جهان ارائه می دهد و نروژ هم بالاترین سرعت را در اتصالات مخابراتی موبایل برای شهروندانش به ارمغان می آورد.

علاوه بر این ها، کشور ایران طی ۱۲ ماه گذشته پیشرفت نسبتاً محسوسی در افزایش سرعت اینترنت داشته و حداقل در زمینه اینترنت موبایل، با متوسط سرعت دانلود ۱۵.۲۷ مگابیت بر ثانیه (نسبت به سرعت حدوداً ۸ مگابیتی سال گذشته)، ضمن صعود ۸ رده ای، به رده ۷۴ ام رسیده است. اما اوضاع برای اینترنت پهن باند ثابت اینقدر خوب نیست و با متوسط سرعت ۹.۷۱ مگابیت بر ثانیه، به رده ۱۰۵ ام و تنها با یک رده صعود بسنده شده است.

در نهایت Ookla می گوید که از این پس طی روزهای ابتدایی هر ماه، جدول رده بندی خود را با توجه به وضعیت اینترنت کشورها طی ماه قبلی به روزرسانی خواهد کرد تا کاربران به صورت لحظه به لحظه از روند بهبود سرعت اینترنت خود باخبر باشند.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato