فروش مک بوک های اپل رشدی ۱۷ درصدی نسبت به فصل قبل داشته

طبق گزارشی که یک شرکت تحقیقاتی به نام ترندفورس منتشر کرده میزان فروش نوت بوک های اپل در سه ماهه دوم سال مالی جاری به رقم ۳.۹۸ میلیون دستگاه رسید که این میزان افزایش فصل به فصل ۱۷.۱ درصدی را نشان می دهد.

با استناد به این آمار، اپل در جایگاه پنجم جدول قرار می گیرد و ایسوس که میزان فروش نوت بوک هایش رشد ۰.۷ درصدی را نسبت به فصل قبل داشته، در جایگاه چهارم. گفتنی است این دو شرکت مجموعا ده درصد از نوت بوک های فروخته شده در سطح دنیا طی فصل اخیر را به خود اختصاص داده اند. ترند فورس در گزارش خود خاطر نشان کرده که تصمیم اپل برای به روز رسانی مک بوک ۱۲ اینچی یکی از اصلی ترین دلایل این موفقیت بوده است.

در سه ماهه دوم ۲۰۱۷ مجموعا ۳۹.۹۶ دستگاه نوت بوک در سرتاسر دنیا فروخته شده

اما میزان فروش جهانی نوت بوک در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۱۷ رشدی ۵.۷ درصدی را نسبت به فصل قبلش و همچنین افزایش سال به سال ۳.۶ درصدی را تجربه نموده و طبق آمار ترند فورس کل نوت بوک های فروخته شده در این بازه زمانی به رقم ۳۹.۹۶ میلیون دستگاه رسیده است.

باید اشاره کنیم که ظاهرا فروش خوب این محصولات در آمریکا و البته معرفی مدل ها جدید اصلی ترین عوامل در افزایش محبوبیت این گجت طی فصل گذشته به شمار می روند و آنطور که آمارها نشان می دهند تقاضای بالا در نیمه اول سال ۲۰۱۷ بیشتر از میزان برآورد شده است.

اما در رابطه با نوت بوک های آموزشی باید بگوییم که سهم بازار اچ پی افزایشی ۸.۵ درصدی داشته و موجب شده که این شرکت جایگاه نخست را در رتبه بندی جهان برای پنجمین فصل پیاپی به خود اختصاص دهد.

این در حالی است که دل با افزایش فصل به فصل ۲۱.۳ درصدی و افت سال به سال (۲.۴ درصد) فروش نوت بوک هایش روبرو بوده و در رتبه بندی جهانی جایگاه سوم را کسب نموده است که ظاهرا کاهش خرید کاربران در منطقه آسیا-اقیانوسیه علت این مساله بوده است.

اما حضور تهاجمی ایسر در بازار کروم بوک ها کمترین نقش را در بهبود جایگاه این شرکت داشته و طبق گزارش ترند فورس میزان فروش نوت بوک های آن با افت ۳.۵ درصدی نسبت به فصل نخست سال به رقم ۳.۲۲ میلیون دستگاه در سه ماهه دوم تقلیل یافته و باعث شده که این شرکت در جایگاه ششم جدول جهانی بنشیند.

ترند فورس پیش بینی کرده که به خاطر فروش قدرتمند این محصولات در نیمه نخست سال احتمالا با کاهش خریدشان در نیمه دوم سال روبرو خواهیم بود هرچند انتظار می رود که میزان فروش این محصولات در سه ماهه سوم سال افزایشی ۳ تا ۵ درصدی نسبت به سه ماهه دوم داشته باشد.

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟