غیبت دو ماهه زاکربرگ در فیسبوک به مناسبت پدر شدن دوباره اش

غیبت دو ماهه زاکربرگ در فیسبوک به مناسبت پدر شدن دوباره اش

زمان زیادی تا تولد دومین دختر مدیرعامل فیسبوک باقی نمانده و به همین خاطر مرخصی دو ماهه وی به زودی آغاز می شود.

مارک زاکربرگ در ساعات پایانی روز گذشته این خبر را در صفحه شخصی فیسبوک خود به سمع و نظر دوستانش رساند و یادآور شد، وقتی دختر اولش مکس در سال ۲۰۱۵ به دنیا آمد نیز دو ماه به مرخصی رفته بود.

او در اینباره نوشته است:

من در آینده از اینکه توانسته ام این مقدار زمان را در نخستین ماه های عمر دخترم با او بگذرانم شکرگزار خواهم بود. دختر دوم مان به زودی متولد می شود و می خواهم مجددا دو ماه مرخصی بگیرم.

او در ادامه آورده است:

ما در فیسبوک چهار ماه مرخصی زایمان و تولد فرزند به کارمندان می دهیم چراکه مطالعات نشان می دهند در مواردی که پدر یا مادر شاغل هستند اگر زمانی را برای سپری کردن با نوزاد خود صرف نمایند برای کل خانواده سومند خواهد بود. و کاملا مطمئن هستم بعد از بازگشتم شرکت همچنان سرجایش است.

جالب است بدانید که تنها ۱۴ درصد از کارمندان آمریکایی می توانند برای پدر یا مادر شدن مرخصی همراه با حقوق بگیرند و اولین ایالت این کشور که قانون پرداخت حقوق در حین این مرخصی را به تصویب رساند [در سال ۲۰۰۴] کالیفرنیا بود.

نکته دیگر اینکه در کانادا، اروپا و اقصی نقاط دنیا معمولا متوسط مرخصی زایمان بیشتر از این میزان است. با این همه فیسبوک به والدینی که تازه دارای فرزند شوند تا چهار ماه مرخصی می دهد که می توانند این زمان را در بازه زمانی یک ساله پس از تولد فرزند تقسیم نمایند و استفاده کنند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato