بازی Age of Empires IV به صورت رسمی معرفی شد

بازی Age of Empires IV به صورت رسمی معرفی شد

نزدیک به ۱۲ سال از انتشار قسمت آخر سری Age of Empires از سوی مایکروسافت می گذرد و با تمرکز مایکروسافت روی واحد ایکس باکس، کسی فکر بازگشت این فرنچایز را که در انحصار پی سی بود نمی کرد

مایکروسافت در جریان برگزاری گیمزکام ۲۰۱۷، به طور رسمی از قسمت چهارم بازی به نام Age of Empires IV رونمایی کرد که به صورت انحصاری برای پی سی در نظر گرفته شده. Age of Empires در نسل جدید، نه به صورت یک ریمستر، بلکه به عنوان یک دنباله اصلی برای سری در حال توسعه است.

در کنار معرفی بازی، یک تیزر کوتاه از Age of Empires IV هم منتشر شد و در قسمت چهارم همانند گذشته، قرار است تا وظیفه گسترش تمدن خود طی عصرهای تاریخی مختلف را بر عهده بگیریم.

هنوز هیچ اطلاعات خاصی به جز نام ناشر و سازنده بازی مشخص نشده است. استودیو رلیک (Relic) که با ساخت عناوینی چون Dawn of War و  Company of Heroes، سابقه درخشانی در سبک استراتژی نوبتی دارد، وظیفه ساخت قسمت چهارم را بر عهده خواهد داشت و این مسئولیت دیگر بر عهده استودیوی تعطیل شده Ensemble Games نیست.

حتی تاریخ انتشار دقیقی برای بازی در نظر گرفته نشده، اما اگر قصد تجربه فرانچایز Age of Empires را دارید، مایکروسافت پروژه های دیگری را از این سری، در دستور کار خود قرار داده. به عنوان مثال مایروسافت اعلام کرده ریمستر قسمت اول مجموعه با نام Age Of Empires: Definitive Edition در ۲۷ مهر سال جاری برای ویندوز ۱۰منتشر خواهد شد. همچنین دقیقا بعد از گذشت ۲۰ سال از انتشار قسمت اول، مایکروسافت از ریمستر شدن قسمت های دوم و سوم Age Of Empires خبر داد.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato