پیوند اعضای بدن خوک به انسان به زودی در چین کلید می خورد

پیوند اعضای بدن خوک به انسان به زودی در چین کلید می خورد

به زودی انتظار بیماران نیازمند چینی برای دریافت اعضای اهدایی بدن به کمترین زمان ممکن خواهد رسید، البته اگر مجوزهایی که باید در اختیار نهادهای مربوطه قرار داده شوند.

طبق گزارشی که نشریه صبح جنوب چین منتشر کرده، گروهی از دانشمندان این کشور منتظرند تا در صورت دریافت چراغ سبز نخستین آزمایشات بالینی پیوند اعضای بدن اصلاح شده خوک به انسان  را به انجام برسانند.

اگر دولت چین هم اجازه انجام آزمایشات بالینی مربوطه را بدهد، پیوند اعضای خوک به انسان به فهرست طویل اعمال جراحی در این کشور اضافه خواهد شد.

جالب است بدانید امسال، مردی که یکی از گوش هایش را از دست داده بود طی یک عمل جراحی اندامی که پزشکان روی آرنج وی کشت داده بودند را به عنوان گوش جدید دریافت نمود.

اگر خاطرتان باشد سرجیو کاناورو پزشک پرحاشیه ایتالیایی نیز چند ماه پیش اعلام کرد که اولین پیوند سر انسانی را به زودی انجام خواهد داد.

سرجیو کاناورو پزشک ایتالیایی به زودی نخستین پیوند سرانسان را انجام خواهد داد

این آزمایشات اما بخشی از پروژه ای مجزا هستند که بودجه اش از طریق دولت چین تامین شده و بالغ بر ده مرکز تحقیقاتی در آن مشارکت دارند. در هر حال هرگونه موفقیت در این آزمایشات میتواند نتایج مثبتی را برای این کشور آسیایی به دنبال داشته باشد چراکه طبق اعلام مراکز سلامتی در چین سالانه بیش از ۱.۵ میلیون نفر به پیوند عضو نیاز دارند اما نیاز در این زمینه بیشتر از عرضه است و هرسال کمتر از ده هزار عمل پیوند در این سرزمین صورت می گیرد.

گفتنی است این کشور بزرگ ترین مزارع شبیه سازی خوک در دنیا را دارد که عاقبت می تواند از این مزارع در راستای تامین اندام های پیوندی مورد نیاز شهروندانش استفاده نماید.

در اینجا باید اشاره کنیم که اندام های خوک به خاطر شباهتی که اعضای داخلی انسان دارند (از نظر اندازه و فیزیولوژی) برای پیوند انتخاب شده اند. دانشمندان اعلام کرده اند که عمل پیوند اعضای این جانور روی حیوانات موفقیت آمیز بوده است و برای نمونه میمونی که پیشتر در آمریکا یکی از اعضای پیوندی خوک را دریافت کرد توانست دو سال زنده بماند.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato