اسنپدراگون 670 چیپستی 10 نانومتری با هسته های نسل سوم Kryo خواهد بود

در حالی که چیپست اسنپدراگون ۶۶۰ هنوز جای پای خود را در صنعت موبایل محکم نکرده است، اخیراً شایعات توسعه و تولید چیپست جدیدی تحت عنوان اسنپدراگون ۶۷۰ به گوش می رسد که ظاهراً اوایل سال ۲۰۱۸ عرضه شده و با فرآیند ۱۰ نانومتری تولید می گردد.

گفته می شود که این چیپست، به پردازنده هشت هسته ای Kryo مجهز خواهد بود؛ با دو هسته قدرتمند Kryo 360 و شش هسته کم قدرت تر دیگر. گفتنی است که Kryo 360، هسته ای نسل سومی خواهد بود و اسنپدراگون ۸۳۵ و ۶۶۰ فعلی، از نسل دوم این هسته ها استفاده می کنند؛ هرچند که تقسیم قدرت هسته ها در این دو چیپست، به صورت ۴+۴ صورت گرفته.

این پردازنده تازه، از تکنولوژی DynamlQ بهره می برد که پیش تر برای Cortex-A75 و A55 مورد استفاده قرار گرفته است. این تکنولوژی، در واقع دنباله روی معماری big.LITTLE است و انعطاف پذیری بسیار بیشتری از خود نشان می دهد.درست مثل پردازنده اصلی، پردازشگر گرافیکی چیپست اسنپدراگون ۶۷۰ هم نسل ششم آدرنو خواهد بود که یک نسل از آدرنوهای سری ۵ موجود در اسنپدراگون های فعلی بالاتر است.

در نهایت به نظر می رسد که تولید اسنپدراگون ۶۷۰ به سامسونگ و تکنولوژی ۱۰ نانومتری LPP آن واگذار خواهد شد؛ تکنولوژی ارتقایافته ای نسبت به فرآیند ۱۰ نانومتری LPE که برای تولید اگزینوس ۸۸۹۵ و اسنپدراگون ۸۳۵ مورد استفاده قرار گرفت.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟