کمیته المپیک: بازی های ویدیویی خشن جایی در این مسابقات ندارند

کمیته المپیک: بازی های ویدیویی خشن جایی در این مسابقات ندارند

چندی پیش خبری مبنی بر حضور بازی های ویدیویی در المپیک تابستانی ۲۰۲۴ شهر پاریس منتشر شد. کمیته المپیک به تازگی اعلام کرده است که بازی های ترویجگر خشونت، در لیست این مسابقات جایی نخواهند داشت.

آقا توماس باخ، مدیر کمیته جهانی المپیک اعلام کرده است که بازی های ویدیویی خشن، بر خلاف هدف اصلی مسابقات المپیک که کمک به برقراری صلح در دنیا است، هستند.

او تمرکز بخش ورزش های الکترونیک در المپیک را روی بازی های ورزشی مثل سری فیفا و NBA 2K دانسته و به نظر او رقابت هایی که در این بازی ها انجام می شود، برای کمیته المپیک جالب خواهد بود.

البته حضور بازی های ویدیویی در المپیک پاریس، هنوز به طور قطعی تایید نشده و مذاکرات در این راستا ادامه دارد. به گفته آقای باخ، صنعت بازی های ویدیویی جدا از موفقیت ها و پیشرفت های سریع خود، هنوز از یکپارچگی منظم بی بهره است.

لیست ورزش هایی که به صورت قطعی در المپیک پاریس حضور دارند، در سال ۲۰۲۰ و بعد از برگزاری المپیک توکیو اعلام خواهد شد. این موضوع در حالی اتفاق می افتد که حضور بازی های ویدیویی هنوز در المپیک قطعی نشده، اما به صورت حتمی این بخش در بازی های آسیایی سال ۲۰۲۲ حضور خواهند داشت.

لازم به ذکر است که هنوز لیست بازی های ویدیویی حاضر در بازی های آسیایی مشخص نشده است. نظر شما چیست؟ آیا علاقه مند به حضور بازی ها در مسابقاتی مثل المپیک هستید یا نه؟

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato