ترامپ برای فروش کمپانی آمریکایی تولید کننده چیپ به چینی ها تصمیم گیری می کند

ترامپ برای فروش کمپانی آمریکایی تولید کننده چیپ به چینی ها تصمیم گیری می کند

دونالد ترامپ تا دو هفته آینده راجع به قرارداد فروش کمپانی آمریکایی «Lattice» (تولیدکننده چیپ های کامپیوتری) به شرکت سرمایه گذاری «Canyon Bridge Capital Partners» تصمیم گیری خواهد کرد.

قرارداد مذکور به ارزش ۱.۳ میلیارد دلار، از سوی CBCP پیشنهاد شده اما کمیته سرمایه گذاری های خارجی آمریکا (CFIUS) به دلیل وابستگی شرکت مذکور به کشور چین، از فروش Lattice جلوگیری کرده و معتقد است چنین معامله ای، از نظر استراتژیک به ضرر ایالات متحده خواهد بود.

کمیته سرمایه گذاری های خارجی آمریکا از ترامپ خواسته قرارداد اخیر را لغو کند

از همین رو تصمیم گیری درباره قرارداد مورد اشاره به کاخ سفید و شخص رئیس جمهور آمریکا محول شده تا فروش کمپانی آمریکایی را تأیید یا رد کند. لازم به ذکر است که کمیته سرمایه گذاری های خارجی آمریکا رسماً از ترامپ خواسته معامله مورد بحث را لغو کند که بر اساس اطلاعات موجود، تا کنون هیچیک از رؤسای جمهور آمریکا درخواست های رسمی CFIUS را رد نکرده اند.

گفتنی است علت اصلی مخالفت کمیته مذکور، سرمایه گذاری دولت مرکزی چین در Canyon Bridge Capital Partners و ارتباط این شرکت با برنامه فضایی چینی ها بوده که حساسیت فروش یک کمپانی تولیدکننده چیپ های کامپیوتری را دو چندان می کند.

از طرف دیگر روابط آمریکا و چین از زمان روی کار آمدن ترامپ رو به تیرگی نهاده و به احتمال زیاد با لغو قرارداد خرید Lattice، سایر فعالیت های سرمایه گذاری CBCP در آمریکا (مانند خریداری شرکت آزمایش چیپ Xcerra به قیمت ۵۸۰ میلیون دلار) نیز دچار مشکل خواهند شد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato