ساخت موتور بنزینی پاک؛ برنامه مزدا برنامه آینده نزدیک

ساخت موتور بنزینی پاک؛ برنامه مزدا برنامه آینده نزدیک

مزدا از برنامه های خود در مورد نسل جدید قوای محرکه، خودروهای خودران و زبان طراحی پرده برداری کرده است که با توجه به حضور موتورهای احتراق داخلی به صورت طولانی مدت، می تواند نشان دهنده حضور طولانی مدت موتورهای احتراق داخلی در محصولات آینده این شرکت باشد.

مزدا پیش از نمایشگاه فرانکفورت آلمان، در طی یک کنفرانس به تشریح برنامه های آینده خود پرداخته است.

این برند ژاپنی معتقد است که در دهه های آتی موتورهای قدرت گرفته از سوخت های فسیلی همچنان جای پای محکمی با توجه به حرکت صنعت خودروسازی به سوی موتورهای برقی خواهند داشت و به قدری از میزان آلایندگی آن ها کاسته خواهد شد که عملا می توان آن ها را قابل مقایسه با موتورهای برقی دانست.

نسل جدید موتورهای مزدا که به فن آوری موسوم به اسکای اکتیو X مجهز خواهد بود از سال ۲۰۱۹ میلادی از راه خواهند رسید.

در حال حاضر در سبد محصولات مزدا از فن آوری های اسکای اکتیو-G و D و همینطور i-Stop و i-Eloop استفاده می شود.

فن آوری اسکای اکتیو X در واقع موتورهای با نسبت تراکم بسیار بالا همانند موتورهای دیزلی برای موتورهای بنزینی خواهد بود که مزیت گشتاور بسیار بالا و همینطور مصرف سوخت پایین تر را برای آن به ارمغان خواهد آورد.

جدای از این شاسی و پلت فرم جدیدی از سوی مزدا معرفی خواهد شد که تحت بدنه اسکای اکتیو شناخته خواهد شد.

در سال ۲۰۱۹ میلادی نیز اولین مدل تمام الکتریکی و همینطور مدل هیبریدی از راه خواهد رسید که از قوای محرکه HEV و باتری قدرت خواهند گرفت.

سیستم رانندگی خودکار برند نیز در سطح ۲ و۳ عرضه خواهد شد.

به اعتقاد مزدا موتورهای بنزینی به قدری بهینه خواهند شد که در بحث میزان تولید گازهای سمی عملا فرقی با موتورهای برقی که از برق نیروگاه ها تغذیه می شوند، نخواهند داشت.

همچنین این شرکت معتقد است که حداقل تا سال ۲۰۴۰ میلادی موتورهای احتراق داخلی انتخاب اول در این صنعت خواهند بود و تمرکز بر روی آن ها یک باید اجباری است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato