اپل وسترن دیجیتال را تهدید به قطع همکاری کرد

اپل وسترن دیجیتال را تهدید به قطع همکاری کرد

اپل به وسترن دیجیتال هشدار داد که در صورت خرید توشیبا دیگر از محصولات آن استفاده نخواهد کرد.

در فروردین ماه امسال اخباری مبنی بر تلاش چندین شرکت برای خرید توشیبا منتشر گردید که شامل اپل و فاکسکان هم می شد اما این نام ها موفق به خرید کمپانی مذکور نشدند و در نهایت قرار بر این شد که روز چهارشنبه وسترن دیجیتال توشیبا را به قیمت ۱۸ میلیارد دلار خریداری کند.

خرید توشیبا رقابت در بازار حافظه را از بین می برد

در این میان اپل نگران است که خرید توشیبا باعث از بین رفتن یکی از رقبای قدرتمند وسترن دیجیتال شود چراکه از کمپانی ژاپنی مورد بحث به عنوان اهرمی برای کاهش قیمت محصولات مورد نیازش از رقیب آن استفاده می کرد.

در نتیجه اپل، وسترن دیجیتال را تهدید کرده که در صورت خریداری توشیبا قراردادهای خرید محصولات این شرکت را لغو خواهد کرد. علاوه بر این، اپل پیشنهاد کرده اگر وسترن دیجیتال به عنوان سرمایه‌گذار کوچک در توشیبا عمل کند، به آنها ۴۶۰ میلیون دلار کمک می کند.

علاوه بر کنسرسیوم وسترن دیجیتال، چندین شرکت دیگر نیز تلاش دارند تا مالکیت توشیبا را به دست بیاورند و این شرکت ژاپنی باید تا پیش از پایان سال مالی جاری یکی از خریداران را انتخاب کند، در غیر این صورت ناچار به گزارش ارزش خالص منفی می شود که به خارج شدن نام این شرکت از بازار سهام توکیو منجر خواهد شد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato