واقعیت افزوده می تواند بازیگر اصلی مراسم معرفی آیفون 8 باشد

اپل فردا در مقر جدیدش که به «سفینه فضایی» معروف است، رویداد ویژه ای را برای معرفی آیفون های امسالش برگزار می کند. البته این مراسم فقط به رونمایی از محصولات سخت افزاری جدید اختصاص نخواهد داشت و بخش های نرم افزاری و خدمات را هم در بر می گیرد.

وال استریت ژورنال امروز خبر می دهد که اپل گام های بزرگی را در حوزه واقعیت افزوده برداشته و همان طور که تیم کوک وعده داده بود، مجموعه یکپارچه ای از سخت افزار و نرم افزار AR را در این مراسم معرفی می کند.

موبایلت

همان طور که می دانید، اپل در جریان کنفرانس توسعه دهندگان از پلتفرم واقعیت افزوده عمومی ARKit رونمایی کرد که در حوزه اپلیکیشن و گیم استفاده می شود، اما اینکه سخت افزار جدیدی برای این حوزه معرفی شود، کاملاً جالب خواهد بود.

آیا اپل عینک هوشمند معرفی می کند؟

تیم کوک چند ماه قبل گفته بود واقعیت افزوده یکی از فناوری های بنیادین است که آینده متفاوتی را برای ما شکل می دهد. این موضوع حکایت از تعهد و علاقه شدید اهالی کوپرتینو به افزودن اشیاء مجازی به محیط واقعی دارد.

حال این سخت افزار جدید چیست؟ آیا آیفون X با دوربین دوگانه عمودی می تواند خلق و پردازش محتوای AR را در حالت افقی و عمودی تسهیل کند؟ یا اینکه شاهد گجت ویژه ای مانند عینک های هوشمند خواهیم بود؟

برخی از کارشناسان در مورد عینک AR گوگل تردید دارند و معتقدند این کمپانی هنوز دو-سه سال با عرضه چنین محصولی فاصله دارد. با این حال، واقعیت افزوده مبتنی بر موبایل رویکردی کاملاً منطقیست، اگرچه هنوز کاربردهای زیادی پیدا نکرده.

به هر حال، زمان زیادی تا کنفرانس رسمی اپل باقی نمانده و همه این نکات در مراسم فردا شب مشخص می شود. رأس ساعت 21:30 به وقت تهران، پوشش زنده دیجیاتو از مراسم ویژه اپل را از دست ندهید.

شاید مطالب زیر هم برایتان جالب باشد:

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟