6000 کیلومتر چالش DS7؛ آزمایش فنی پیش از عرضه در ایران

6000 کیلومتر چالش DS7؛ آزمایش فنی پیش از عرضه در ایران

همانطور که می دانید DS به عنوان شاخه لوکس و پیشرو کمپانی پژو سیتروئن، در صدد توسعه بازارهای تازه برای این گروه خودروسازی فرانسوی است.

از همین رو بسیاری از تکنولوژی های فنی جدید و تازه این شرکت در ابتدای تولید انبوه بر روی خودروهای تحت برند DS عرضه می شود که از جمله مهمترین این موارد می توان به مدل های ابتدایی و اولیه سیستم های رانندگی خودکار و نسل تازه سیستم فنربندی فعال پژو سیتروئن اشاره کرد.

از سوی دیگر با توجه به شرایط سخت کشورمان از نظر آب و هوا، کیفیت سوخت و ناهمواری مسیرهای جاده ای، می توان ایران را از جمله مناسب ترین و چالش برانگیز ترین نقاط جهان برای تست خودرو برشمرد.

از این رو پر واضح است که تست فنی طولانی مدت جدیدترین ساخته های فنی و مهندسی پژو سیتروئن در ایران می تواند کاملا منطقی باشد و در همین راستا طی ماه های اخیر نسخه آزمایشی DS7 به عنوان پرچمدار خودروهای DS و محصول آینده این شرکت برای بازار ایران، بیش از ۶۰۰۰ کیلومتر در جاده های نیمه غربی کشور تست شده است.

مسیر آزمایشی انتخابی توسط مهندسان فرانسوی و انگلیسی DS شامل طی مسیر از تهران تا بندر عباس از طریق شهر های قم، کاشان، اصفهان، شهر کرد، شیراز و بازگشت از اهواز و دزفول، کرمانشاه، همدان، سنندج، مهاباد، ارومیه، تبریز، اردبیل، رشت، قزوین و تهران بوده است.

بنابراین می توان گفت که در طول این مسیر امکان تست DS7 در شرایط متنوع آب و هوایی، ارتفاع های مختلف از سطح دریا و همچنین سنجش و آزمایش کیفیت بنزین ارائه شده در کشور وجود داشته است.

برای جمع آوری اطلاعات بیشتر یکدستگاه لکسوس NX 200T به عنوان رقیب هم کلاس DS7 در بازار ایران، در این تست حضور داشته است و در شرایط مختلف عملکرد دو خودرو مذکور با یکدیگر قیاس شده است.

نرمی بیشتر فنربندی متغییر DS، مصرف سوخت کمتر از این خودرو نسبت به لکسوس و توانایی های حرکتی نسبتا نزدیک از جمله نکات قابل ارزیابی در این آزمایش ها بوده است.

خودرو مذکور پس از طی این مسافت برای مطالعه و بررسی بیشتر به فرانسه بازگشت داده خواهد شد و مدل نهایی پس از اعمال تغییرات و تطبیق با شرایط آب و هوایی و سوخت کشورمان، آذرماه در نمایشگاه بین المللی خودرو تهران رونمایی خواهد شد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato