کاخ سفید: ترامپ دسترسی منتقدین به حساب توییتری خود را مسدود می کند

کاخ سفید: ترامپ دسترسی منتقدین به حساب توییتری خود را مسدود می کند

همان طور که می دانید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علاقه زیادی به شبکه اجتماعی توییتر دارد و بسیاری از مواضع خود را توسط توییت هایش ابراز می دارد. حال پس از چند فقره اعلام شکایت، کاخ سفید در نهایت تایید کرد که ترامپ دسترسی منتقدین خود به توییت هایش در این شبکه اجتماعی را مسدود می کند.

پیش از این هفت شکایت مجزا از رئیس جمهور پر حاشیه ایالات متحده برای نقض قانون دسترسی آزاد به اطلاعات در دستگاه قضایی این کشور به ثبت رسیده است. شکایت کنندگان مدعی هستند که پس از چند بار ابراز مخالفت آنها با دیدگاه های تاجر نیویورکی، دسترسی شان به اکانت توییتری ترامپ مسدود شده است.

وکلای ترامپ ضمن تایید ضمنی این مسئله تاکید دارند که حساب کاربری رئیس جمهور آمریکا نیز مانند حساب های دیگر افراد یک منبع خصوصی به حساب می آید و صاحب آن می تواند هر فردی را که تمایل دارد مسدود سازد. بنابراین نمی توان به این علت که صاحب این حساب رئیس جمهور آمریکاست آن را مشمول قانون دسترسی آزاد به اطلاعات دانست.

البته شکایت کنندگان دیدگاه متفاوتی دارند، چرا که معتقدند ترامپ بسیاری از اظهار نظرها و واکنش های سیاسی رسمی خود را از این طریق به اطلاع عموم می رساند، بنابراین نمی توان صرفاً آن را یک حساب شخصی در نظر گرفت.

به هر حال آن چه مسلم به نظر می رسد آن است که منتقدین پر حاشیه ترین رئیس جمهور سالیان اخیر آمریکا هر روز در حال افزایش است و ظاهراً مشاوران او به این نتیجه رسیده اند که برای کنترل بهتر بر افکار عمومی لازم است تا به هر نحوی فشار این منتقدین کاهش بیابد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato