رابط کاربری Sense Home به لانچر پیکسل شباهت می یابد

رابط کاربری Sense Home به لانچر پیکسل شباهت می یابد

همانطور که در خبرها خواندید شرکت اچ تی سی چندی قبل واحد موبایل های پیکسل خود را به گوگل فروخت و با در نظر داشتن این معامله عجیب نیست اگر بگوییم روابط دو کمپانی دخیل روز به روز به یکدیگر نزدیک تر می شود.

و درست مانند اتفاقی که برای موتورولا و تاحدودی ال جی رخ داد، این روابط نزدیک با سازنده اندروید، تغییراتی را در نحوه تعامل اچ تی سی با اندروید موجب خواهد شد.

یکی از این تغییرات به لانچر Sense Home مربوط می شود که براساس خبری جدید ژست حرکتی سوایپ به بالا برای باز کردن منوی اپلیکیشن ها را از لانچر پیکسل گوگل قرض خواهد گرفت.

در اینجا لازم است اشاره کنیم پیش از آنکه موبایل های پیکسل با لانچرهای اختصاصی شان وارد بازار شوند، اسکرین شاتی از این لانچر به بیرون درز کرد که نشان می داد هیچ آیکونی برای باز کردن منوی اپلیکیشن ها در نظر گرفته نشده که این مساله با واکنش منفی کاربران روبرو شد.

برای مدت زمانی هرچند محدود کاربران اینطور تصور کردند که گوگل نیز به پیروی از اپل قصد حدف کردن تمامی آیکون های مربوط به اپلیکیشن ها از صفحه هوم را دارد.

البته طولی نکشید که اوضاع روی خوشش را هم نشان داد و گوگل استاندارد تازه ای را برای سوایپ کردن از بخش پایینی نمایشگر به بالا به منظور باز کردن منوی اپلیکیشن ها معرفی کرد که البته این روش همخوانی بیشتری با زبان طراحی متریال داشت.

هرچند در ابتدا شمار اندکی از کاربران این ویژگی را دوست داشتند، با این حال در نهایت شرکت های سازنده موبایل آن را در لانچرهای خود پیاده سازی کردند یا اینکه مانند برخی لانچرهای شخص ثالث به صورت آپشنال در اختیار کاربران خود قرار دادند.

اضافه کنیم که هنوز مشخص نیست اچ تی سی رویکرد دوم را اتخاذ می کند یا هر دو را اما ویدیویی که در بالا می بینید هم ژست حرکتی سوایپ به بالا را نشان می دهد و هم آیکون سنتی منوی اپلیکیشن ها. لذا به نظر می رسد که اچ تی سی قصد بهینه سازی این شیوه یا حتی ارائه هر دو روش را به کاربران خود دارد.

البته این را هم اضافه کنیم که رابط کاربری شرکت تایوانی مورد بحث قطعا فاصله زیادی از روزهای نخست خود و ویجت ساعتی نمادینش گرفته. از همین رو تشخیص محصولات این شرکت از روی رابطه کاربری شان نیز اندکی دشوارتر از قبل شده که این موضوع از دیدگاه برخی هواداران HTC ابدا خوشایند نیست.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato