هند با کنار زدن آمریکا به دومین بازار بزرگ تلفن هوشمند تبدیل شد

هند با کنار زدن آمریکا به دومین بازار بزرگ تلفن هوشمند تبدیل شد

طی پنج سال گذشته کشور یک میلیارد و سیصد میلیونی هند شاهد بهبود شرایط اقتصادی و افزایش تقاضا برای موبایل های پرچمدار و میان رده بوده و حالا خبر می رسد که این کشور با پشت سرگذاشتن آمریکا به دومین بازار بزرگ اسمارت فون تبدیل شده است.

در این گزارش که توسط موسسه آماری «Canalys» منتشر شده علاوه بر قرار گرفتن هند در رده دوم به این نکته جالب اشاره شده که از ۴۰ میلیون اسمارت فونی که در سه ماهه اخیر وارد این کشور شده اند، ۱۸.۶ میلیون دستگاه به کمپانی های شیائومی و سامسونگ تعلق داشته اند. 

«ایشان دات» از تحلیلگران Canalys می گوید:

در هند بیش از ۱۰۰ برند مختلف وجود دارد و هرماه به تعداد فروشگاه های آن ها افزده می شود. از دلایل افزایش فروش می توان به نفوذ کم اسمارت فون ها در میان مردم و از طرف دیگر ارتقای خدمات اینترنت نسل ۴ در این کشور اشاره کرد.

پنج برند برتر موبایل در هند عبارتند از سامسونگ، شیائومی، ویوو، اوپو و لنوو که ۷۵درصد کل بازار این کشور را قبضه کرده اند.

رقابت شانه به شانه سامسونگ و شیائومی در بازار هند

اگرچه در حال حاضر در «کشور هفتاد و دو ملت» سامسونگ حرف اول را می زند اما یکی دیگر از تحلیلگران Canalys عقیده دارد که شیائومی تا شش ماه دیگر شرکت کره ای را به زیر خواهد کشید.

گفتنی است اپل از سال گذشته تولید آیفون در هند را شروع کرده و در سه ماهه جاری توانسته فروش محصولاتش را به ۹۰۰ هزار دستگاه برساند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato