فروش ۴۶.۷ میلیون آیفون و درآمد ۵۲.۶ میلیارد دلاری اپل در سه ماهه چهارم 2017

فروش ۴۶.۷ میلیون آیفون و درآمد ۵۲.۶ میلیارد دلاری اپل در سه ماهه چهارم 2017

کمپانی اپل به تازگی گزارش عملکرد سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۷ خود را منتشر کرد که بر اساس آن در این مدت ۴۶.۷ میلیون دستگاه آیفون به فروش رفته است. درآمد سه ماهه اپل از این بخش حالا به ۲۸.۸۵ میلیارد دلار بالغ می شود.

پس از چندین دوره کاهش، بالاخره فروش آیپدها با اندکی رشد نسبت به دوره مشابه سال قبل، از ۹.۲۷ به ۱۰.۳ میلیون دستگاه رسیده است. درآمد اپل از بخش سرویس ها (شامل آیتونز، اپل پی و اپ استور) هم به ۸.۵ میلیارد دلار بالغ می شود.

نکته جالب گزارش جدید میزان سود دهی ۱۰.۷ میلیارد دلاری اپل از درآمد ۵۲.۶ میلیاردی است که حاشیه سود بالای شرکت تحت مدیریت تیم کوک از فروش محصولاتش را نشان می دهد. میزان درآمد اپل نسبت به سال گذشته رشدی ۱۲ درصدی داشته.

پس از انتشار گزارش مالی سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ و مشخص شدن رشد در تمامی عرصه ها، ارزش سهام شرکت اپل با رشدی ۵ درصدی به ۱۷۴ دلار به ازای هر سهم رسیده و بدین ترتیب ارزش کل سهام کمپانی را به حدود ۹۰۰ میلیارد دلار رسانده است.

اگر شرکت ساکن کوپرتینو بتواند به روند رو به رشد خود در سال ۲۰۱۸ ادامه دهد، احتمال آن می رود که این شرکت بتواند در طی سال آینده میلادی به اولین کمپانی یک تریلیون دلاری تاریخ بدل شود.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato