ارسال توییت ۳۵۰۰۰ کاراکتری در توییتر با کمک آسیب پذیری آن

ارسال توییت ۳۵۰۰۰ کاراکتری در توییتر با کمک آسیب پذیری آن

روز گذشته دو کاربر آلمانی توییتر موفق شدند محدوده کاراکتری این پلتفرم را پشت سرگذاشته و پیامی حاوی ۳۵۰۰۰ کاراکتر را در آن توییت کنند. آنها برای این منظور پیام خود را در قالب یک URL با کلمات نامفهوم در آوردند و از این طریق توانستند پیام شان را پست کنند.

البته اشاره کنیم که توییتر بلافاصله این پیام را حذف کرد اما برای لحظاتی کلیه گلایه ها در مورد افزایش محدوده توییت ها به ۲۸۰ کاراکتر رنگ باخت و مرزهای تازه ای برای تعامل در این شبکه اجتماعی تعریف شد.

یکی از این کاربران که Timrasett نام دارد همراه با کمک کاربر دیگری به نام HackneyYT موفق به کشف این آسیب پذیری شدند و توانستند با همراهی یکدیگر توییت ۳۵۰۰۰ کاراکتری خود را ارسال نمایند. البته همانطور که مشاهده می کنید متن ارسالی توسط این دو نفر کاملا نامفهوم به نظر می رسد اما با حذف کدگذاری های توییتر مانند CC تاحدودی می توان به کلیت آن پی برد.

جالب آنکه توییتر به صورت موقتی دسترسی این دو کاربر به اکانت هایشان را حذف کرد اما حساب های کاربری آنها حالا مجددا فعال شده است (البته بعد از عذرخواهی شان از توییتر به این خاطر). این را هم اضافه کنیم که بعد از این اتفاق HackneyYT توییت جدیدی را منتشر کرد و در آن اظهار نمود که همچنان با کمک دوست خود به بررسی توییتر و پیدا کردن باگ های آن ادامه خواهند داد.

سخنگوی توییتر نیز در واکنش به این خبر اعلام کرد که این باگ حالا رفع شده است و مجددا قوانین این شبکه اجتماعی را یادآور شد که براساس یکی از آنها بررسی یا تست آسیب پذیری های موجود در این شبکه ممنوع است.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato