اپل با ثبت پتنت جدید، یک قدم به ساخت عینک واقعیت افزوده نزدیک تر شد

اپل با ثبت پتنت جدید، یک قدم به ساخت عینک واقعیت افزوده نزدیک تر شد

مدت هاست که خبرهای بسیاری از قصد اپل برای ساخت عینک واقعیت افزوده می شنویم. حتی پیش از این تصویر طرحی از این گجت نیز منتشر شد. البته پیش تر در دیجیاتو خواندید که به علت برخی از مشکلات تولید، از جمله طراحی و نیز حجیم بودن سنسورهای فعلی برای تعبیه در عینک مانع از ارائه آن در آینده نزدیک شده است؛

حالا در پی ثبت پتنت جدیدی توسط اپل، پروسه ساخت عینک واقعیت افزوده این شرکت، یک پله به مرحله نهایی نزدیک تر شده. این پتنت به محل قرار گیری گجت مذکور روی سر و صورت و برخی جزئیات دیگر اشاره دارد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، عینک واقعیت افزوده اپل از نمایشگر لمسی بهره می برد و این گجت احتمالاً می تواند برخی از وظایف را به واسطه ارتباط با آیفون انجام دهد.

از سوی دیگر پتنت مورد بحث اشاره به نحوه نمایش نقاط مورد علاقه (POI) روی نمایشگر آن دارد.

لازم به ذکر است پیشتر گزارش هایی مبنی بر ساخت قاب فلزی این عینک توسط شرکت تایوانی «Catcher Technology»، شنیده شده بود. البته «اَلن هورنگ» مدیر کمپانی مذکور این مسئله را تأیید نکرده.

با وجود اینکه برخی از گزارش ها اشاره به معرفی این گجت در اسفند ماه سال جاری تا فروردین ماه سال ۱۳۹۷، دارند ولی «جف پو» (Jeff Pu) تحلیلگر شرکت مشاوره سرمایه گذاری «Yuanta» اعلام کرده که عینک واقعیت افزوده اپل احتمالاً در اواخر سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهد شد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato