کامپیوتر چیست؛ آگهی ویدیویی تازه اپل با محوریت آیپد پرو را تماشا کنید

اپل می گوید که با آیپد پرو و iOS 11، در حال نزدیک شدن به جهانی «پسا-کامپیوتر شخصی» هستیم و تبلیغ ویدیویی تازه اپل هم به این موضوع اشاره دارد. تا ثانیه های پایانی این ویدیو، درک آنچه اپل می خواهد بیان کند سخت است. دختری 10-11 ساله به نام اسکاوت سوار دوچرخه خود می شود و آیپد پرو اش را در یک کیف حمل می کند. دخترک روز شلوغی را پشت سر می گذارد و بعد از ملاقات دوستش، مشغول تهیه گزارشی درباره حشرات می شود و با دوربین آیپد پرو، از یک ملخ در حال شکار عکس می گیرد.

پس از این، قهرمان ویدیوی اپل به طراحی با قلم اپل می پردازد. او حتی هنگامی که روی شاخه های یک درخت نشسته است هم از آیپد پرو دست نمی کشد. اما نکته اصلی ویدیو، در صحنه پایانی مشخص می شود.

اسکاوت به خانه بازگشته و روی چمن دراز کشیده است. ناگهان همسایه بغلی ظاهر می شود و از او می پرسد که «با کامپیوترت چیکار می کنی؟» و دخترک می گوید: «کامپیوتر چیه؟»

در سال 2016 اپل بخشی از هزینه های تبلیغات خود را صرف مجاب کردن مشتریان با این شعار کرد: «درست زمانی که فکر می کنید می دانید یک کامپیوتر چیست، آیپد پرو از راه می رسد». به نظر می آید حالا بعد از یک سال اپل به قدری موفق عمل کرده که دخترک داخل ویدیو اصلاً نمی داند کامپیوتر چیست!

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟