تولید پنل های OLED انعطاف پذیر در سال 2018، تا 40 درصد از تقاضا بیشتر خواهد بود

تولید پنل های OLED انعطاف پذیر در سال 2018، تا 40 درصد از تقاضا بیشتر خواهد بود

بنابر تحلیل های موسسه آماری IHS، تولیدات نمایشگرهای انعطاف پذیر OLED قرار است طی سال ۲۰۱۸ میلادی، تا ۴۴ درصد از تقاضا برای این پنل ها بیشتر باشد. این موسسه در کنفرانس خبری خود، چگونگی پیش بینی این سناریو را شرح داده و تقصیر را به گردن سرعت پایین روی آوردن به پنل های انعطاف پذیر OLED در حوزه اشباع شده موبایل های هوشمند انداخته است.

IHS پیش بینی می کند که فاصله زیاد میان عرضه و تقاضا، تا سال ۲۰۲۰ میلادی به همین منوال باقی می ماند اما به مرور زمان کاهش می یابد. IHS تا پایان سال ۲۰۲۰، اختلافی ۱۵ درصدی میان عرضه و تقاضای پنل های انعطاف پذیر OLED را پیش بینی کرده است.

در بازار فعلی موبایل های پرچمدار، بسیاری از تولیدکنندگان کماکان به نمایشگرهای انعطاف ناپذیر تمایل نشان می دهد و برخی حتی هنوز نمایشگر های OLED را جایگزین پنل های LCD نکرده اند. IHS دلیل این موضوع را ظهور اسمارت فون هایی با نمایشگر عریض می داند که احتمالاً برای مدتی، رقابتی مستقیم با نمایشگرهای انعطاف پذیر خواهند داشت.

در حالی که بسیاری، تولیدکنندگان را به استفاده از نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر ترغیب می کنند، به نظر می رسد محبوبیت گلکسی اس ۸ با نمایشگر غیرانعطاف پذیر و عریض اش، سبب شده تا سبک طراحی آن به ترندی تازه در بازار موبایل تبدیل شود.

در نهایت گفتنی است که تا امروز چندین موبایل با نمایشگر انعطاف پذیر و خمیده وارد بازار شده اند، اما نتوانسته از تمام پتانسیل های نمایشگر بهره ببرند. به عنوان مثال LG G Flex نخستین موبایل مجهز به این پنل ها بود که صرفاً چند تغییر کوچک در طراحی و مقاومت بالاتر را ارائه می کرد و تغییری در تجربه کاربری به وجود نمی آورد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato