رودستر تسلا نیامده رقیب پیدا کرد؛ ژینگ تایوانی با شتاب 1.8 ثانیه

رودستر تسلا نیامده رقیب پیدا کرد؛ ژینگ تایوانی با شتاب 1.8 ثانیه

همین چند روز پیش بود که تسلا با معرفی یک کِشنده سنگین برقی و رودستر بسیار سریع، دوباره به صدر اخبار بازگشت. این رودستر خارق العاده به دلیل اعداد و ارقام خیره کننده خود، کماکان در کانون توجه قرار داشته و با سوپر اتومبیل هایی چون بوگاتی شیرون مقایسه می شود.

با وجود اینکه فقط چند روز از معرفی رودستر هیجان انگیز تسلا می گذرد، اکنون خبر می رسد که یک شرکت نوپا در حال توسعه رقیبی جدی برای آن است. این استارتاپ تایوانی ژینگ موبیلیتی (XING Mobility) نام داشته و در زمینه توسعه پیشرانه های الکتریکی فعالیت می کند.

به منظور نشان دادن تکنولوژی بالای پیشرانه های تولیدی، مقامات شرکت مذکور به این نتیجه رسیده اند که بهترین راه ساخت خودروهای فوق سریع است. به همین جهت مهندسین ژینگ موبیلیتی با همکاری مهندسین شرکت ۳M در حال ساخت نمونه ای اولیه از یک خودروی اسپرت هستند.

این خودرو Miss R نام داشته و در حال حاضر فقط پیشرانه و شاسی آن تکمیل شده است. البته بدنه نیز در حال پشت سر گذاشتن مراحل طراحی بوده و به زودی به خودرو اضافه خواهد شد.

بر اساس طرح هایی که از بدنه Miss R در اختیار رسانه ها قرار گرفته، این اتومبیل برقی مشابه مدل های موجود نبوده و می توان گفت که ظاهری فضایی و نامتعارف دارد.

به گفته ژینگ موبیلیتی، Miss R نخستین خودروی برقی است که به واسطه بهره گیری از سیستم تعلیق فعال رئومغناطیسی، از توانایی های حرکتی بالا هم در مسیرهای جاده ای و هم در مسیرهای غیر جاده ای (آفرود) برخوردار خواهد بود.

اما جالب ترین نکات مربوط به این اتومبیل برقی تایوانی، در جدول مشخصات آن نهفته؛ جایی که در مقابل شتاب صفر تا صد، ۱.۸ ثانیه، شتاب صفر تا دویست،۵.۱ ثانیه و زمان لازم برای پیمودن مسافت یک چهارم مایل زمان ۸.۸۷ ثانیه ذکر شده است. اگر چه با این ارقام Miss R رقیب مستقیم رودستر تسلا محسوب می شود، اما با حداکثر سرعت ۲۷۰ کیلومتر در ساعت، حرفی برای گفتن در برابر آن ندارد.

سوپر اسپرت جدید تایوانی ها به چهار موتور الکتریکی مستقل مجهز شده که در مجموع ۱۳۴۱ اسب بخار قدرت تولید می کنند. درباره مسافت قابل پیمایش این خودروی هیجان انگیز حرفی به میان نیامده، اما باتری آن قابل تعویض بوده و در عرض پنج دقیقه می توان آن را با نمونه پر جایگزین کرد.

طبق برنامه ریزی ها Miss R به تعداد تنها ۲۰ دستگاه ساخته شده و از سال ۲۰۱۹ با قیمت باورنکردنی ۱ میلیون دلار در مدل پایه به فروش خواهد رسید.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato