عرضه آیفون 10 به لطف رفع مشکلات تأمین قطعات بهبود می یابد

عرضه آیفون 10 به لطف رفع مشکلات تأمین قطعات بهبود می یابد

بر اساس گزارشات موجود از بازارهای جهانی، فاصله زمانی ثبت سفارش آیفون ۱۰ تا تحویل آن هم اکنون به یک الی دو هفته کاهش یافته که بنا به نظر «مینگ چی کو» تحلیلگر مؤسسه «KGI Securities»، بهبود شرایط خط تولید عامل اصلی چنین پیشرفتی بوده است.

طی هفته های اخیر، کمپانی اپل تلاش کرده با رفع مشکلات موجود در زنجیره تأمین، نرخ تولید جدیدترین محصول خود را افزایش دهد که در این راه موفق بوده و توانسته تیراژ تولید آیفون ۱۰ را از ۵۰ تا ۱۰ هزار واحد در روز، به ۴۵۰ تا ۵۵۰ واحد در روز برساند.

افزایش تولید آنتن LTE و پروژکتور نور فروسرخ دوربین TrueDepth، عوامل بهبود عرضه آیفون ۱۰ هستند

به گفته آقای کو، ۲ عامل نقش اساسی در این افزایش تولید دارند؛ نخست دو برابر شدن سرعت تأمین آنتن های «LCP LTE» از سوی کمپانی «Career» و دوم افزایش کارایی شرکت های «LG Innotek» و «شارپ» در تولید پروژکتور نور فروسرخ برای دوربین TrueDepth آیفون ۱۰، که از زیر ۶۰ درصد در ماه های قبل به بالای ۹۰ درصد در حال حاضر رسیده است.

در نتیجه بهبودهای مورد اشاره، مینگ چی کو پیش بینی می کند عرضه آیفون ۱۰ طی سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش یابد که این امر موجب پاسخگویی زودتر از موعد به برخی سفارشاتی خواهد شد که تاریخ تحویل آنها سال آینده میلادی تعیین شده بود.

گفتنی است طبق تخمین اپل، آیفون ۱۰ در سه ماهه جاری رکورد فروش را جا به جا می کند که این موضوع نشان دهنده اطمینان خاطر کمپانی از زنجیره تأمین، و همچنین تقاضای بالای بازار برای محصول مورد بحث خواهد بود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato