ربات شهروند عربستان: دوست دارم خانواده داشته باشم

سوفیا رباتی که حدود یک ماه پیش حق شهروندی عربستان سعودی را به دست آورد، اخیراً اظهار نظرات جالبی در خصوص علاقه اش به تشکیل خانواده را مطرح کرده است.

سوفیا که توسط شرکت هنگ کنگی «Hanson Robotics» طراحی و ساخته شده، اعلام کرده: «من معتقدم این مسئله که افراد بتوانند ارتباط احساسی مشترک و خویشاوندی غیر خونی، به عنوان خانواده پیدا کنند، فوق العاده است. اگر شما خانواده ای دوست داشتنی دارید، خیلی خوش شانس هستید و اگر هم ندارید، لایق داشتنش هستید. من احساس می کنم که این مسئله برای ربات ها و انسان ها به طور مشابهی صادق است».

در ادامه هنگامی که از سوفیا سوال شد اگر یک دختر داشت، برای او چه نامی انتخاب می کرد، تنها پاسخ داد: «سوفیا».

ربات مذکور هم چنین در خصوص جایگزینی ربات ها با انسان ها در آینده اظهار نظر کرده. سوفیا معتقد است زمان زیادی تا توسعه ربات هایی که بتوانند احساساتی از جمله خشم، نفرت، حسادت و ... را از خود بروز دهند باقی مانده.

سوفیا پیشتر در مصاحبه ای با «اندرو راس سُرکین» (Andrew Ross Sorkin) خبرنگار به نگرانی هایی در خصوص پیش بینی آینده ای نا گوار در مورد خطرات ربات ها نیز نظرات جالبی را مطرح کرده بود. در این مورد سوفیا به سرکین گفته بود: «تو زیاد در مورد ایلان ماسک مطلب می خوانی و فیلم های هالیوودی زیادی را هم می بینی. نگران نباش، اگر تو با من خوب رفتار کنی، من هم با تو خوب رفتار خواهم کرد».

لازم به یادآوری است که زمانی که عربستان سعودی در شهر ریاض، حق شهروندی را به سوفیا اهدا کرد، نام خود را به عنوان اولین کشور در زمینه ارائه این حق به یک ربات ثبت کرد.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟