سامسونگ تولید انبوه چیپ های حافطه داخلی 512 گیگابایتی را آغاز کرد

تقریباً دو سال پیش بود که سامسونگ پس از معرفی پرچمداران گلکسی اس ۷ و اس۷ اج با چیپ های حافظه داخلی پر سرعت UFS 2.0، خبر توسعه نسخه ظرفیت بالای ۲۵۶ گیگابایتی از این چیپ ها را منتشر کرد.

چیپ های جدید سامسونگ از سرعت خوانش اطلاعات ۸۶۰ مگابایت در ثانیه بهره می برند

حال خبر می رسد که کمپانی کره ای تولید نسخه ۵۱۲ گیگابایتی از چیپ های حافظه مورد بحث را آغاز کرده که با سرعت خوانش اطلاعات ۸۶۰ مگابایت در ثانیه و همچنین نرخ نوشتن داده ۲۵۵ مگابایت در ثانیه، گزینه مناسبی برای استفاده در پرچمداران بعدی این شرکت هستند. «جائسو هان» معاون اجرایی بخش فروش و بازاریابی چیپ های حافظه سامسونگ در باره محسول جدید اظهار داشته:

چیپ های ۵۱۲ گیگابایتی پر سرعت جدید سامسونگ راه حل مناسبی برای رفع محدودیت سرعت کارت های حافظه جانبی در تلفن های هوشمند هستند و کمپانی با تضمین پایداری تأمین آن، به عرضه کافی و به موقع نسل بعدی موبایل ها از سوی تولیدکنندگان مختلف کمک خواهد کرد.

لازم به ذکر است که ارائه حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی عملاً نیاز به استفاده از کارت های حافظه را برای بخش قابل توجهی از کاربران رفع خواهد کرد؛ با این حال باید در نظر داشت که نسخه های ظرفیت بالای تلفن های هوشمند معمولاً قیمت های بالایی نیز دارند و با توجه به برچسب ۱۰۰۰ دلاری گلکسی نوت ۸ با حافظه ۲۵۶ گیگابایتی، احتمالاً شرکت ها برای پرچمداران ۵۱۲ گیگابایتی خود رقم های گزافی را طلب خواهند کرد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟