همه چیز درباره آیفون 13
ده موتور برتر سال 2018 به انتخاب WardsAuto

ده موتور برتر سال 2018 به انتخاب WardsAuto

واردز (Ward's) یک موسسه آمریکایی است که از ۸۰ سال پیش در حوزه صنعت خودرو فعالیت می کند. این موسسه مسئولیت چندین نشریه را بر عهده داشته و یکی از مراجع با سابقه و معتبر در بین رسانه های خودرویی شناخته می شود.

متخصصین واردز از سال ۱۹۹۴ تاکنون، هر ساله با بررسی موتورهای نصب شده بر روی مدل های موجود در بازار آمریکا، ده پیشرانه برتر سال را انتخاب می کنند. برای ورود به لیست کاندیداها لازم است که موتورها بر روی خودروهای عادی نصب شده و در سه ماهه نخست سال به بازار عرضه شوند؛ همچنین قیمت پایه این خودروها امسال نباید از ۶۳ هزار دلار تجاوز کند.

در ارزیابی این موسسه معیارهایی که در طول دوره دو ماهه مورد توجه قرار می گیرند عبارتند از قدرت، گشتاور، میزان صدا، لرزش، کارکرد نرم، تناسب موتور با خودرو و برخی آمار و ارقام اصلی.

این موسسه اخیرا لیست موتورهای برتر برای سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده است. اگر بخواهیم به نکات مهم این لیست اشاره کنیم باید بگوییم، نیمی از ده پیشرانه حاضر در آن نمونه های بنزینی نسبتا کم حجم توربو هستند، سلول سوختی نیز در آن دیده شده و برای نخستین بار کیا توانسته نظر مثبت متخصصین واردز را جلب کند. تویوتا نیز با یک پیشرانه هیبریدی که در مدلی به غیر از پریوس به کار گرفته شده، خوش درخشیده است.

اما لیست ارایه شده توسط واردز یک نکته بسیار عجیب و البته سوال برانگیز دارد. ظاهرا بر خلاف سال گذشته هیچ یک از موتورهای موجود بر روی محصولات آلمانی نتوانسته اند طبق معیارهای واردز، عملکرد بهتری از رقبا داشته باشند.

همانگونه که در جدول زیر می توانید مشاهده کنید، فورد و هوندا هر کدام با دو نماینده جزو ستارگان لیست ۲۰۱۸ هستند. پیشرانه های برقی و هیبریدی نیز حضور بسیار پر رنگی دارند.

بد نیست بدانید پیشرانه هیبریدی کرایسلر پاسیفیکا و موتور ۳ لیتری توربوشارژ اینفینیتی Q50 سال قبل نیز در بین برندگان بودند.

لیست برندگان بهترین موتورهای ۲۰۱۸ به انتخاب واردز
مدل خودرو نوع ییشرانه حجم موتور قدرت (در مجموع)
شورولت بولت الکتریکی - ۲۰۰ اسب بخار
کرایسلر پاسیفیکا هیبریدی ۳.۶ لیتری V6 ۲۶۰ اسب بخار
فورد F-150 بنزینی توئین توربو ۲.۷ لیتری V6 ۳۲۵ اسب بخار
فورد ماستنگ GT بنزینی ۵ لیتری V8 ۴۶۰ اسب بخار
هوندا Clarity پیل سوختی - ۱۷۴ اسب بخار
هوندا سیویک Type R بنزینی توربو ۲ لیتر ۳۰۶ اسب بخار
اینفینتی Q50 بنزینی توربو ۳ لیتری V6 ۴۰۰ اسب بخار
جگوار XF بنزینی توربو ۲ لیتر ۲۴۷ و ۲۹۶ اسب بخار
کیا استینگر بنزینی توربو ۳.۳ لیتری V6 ۳۶۵ اسب بخار
تویوتا کمری هیبریدی ۲.۵ لیتر ۲۰۸ اسب بخار
لیست نامزدها و برندگان موتورهای برتر ۲۰۱۸ در یک نگاه

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato