شکایت یک شرکت چینی از اپل به بهانه‌ سرقت نشان تجاری

شکایت یک شرکت چینی از اپل به بهانه‌ سرقت نشان تجاری

یک شرکت تولید لباس چینی با نام کان (Kon) از اپل به علت سرقت نشان تجاری اش شکایت کرد. به ادعای این شرکت چینی، طراحی نشان جدید اپ استور اپل بسیار شبیه به آرم آنهاست.

به گزارش فون رادار، نشان این گروه تولید البسه چینی که در سال ۲۰۰۹ تاسیس شده است، مثلثی شامل سه استوانه بوده که به‌طور نمادین تسلط قدرت انسان بر مرگ را نشان می‌دهد.

لبه‌های آرم شرکت چینی تیزتر است

اپل مرداد ماه امسال، نشان اپ استور خود را که مثلثی متشکل از یک مداد، یک خط‌کش و یک قلمو بود به مدلی مفهومی‌تر تغییر داد که این تغییر باعث شد بسیار شبیه به آرم شرکت کان شود. البته با اینکه این دو نشان به هم شباهت بسیاری دارند اما لوگوی شرکت چینی برخلاف آرم اپل، از لبه‌های تیزی برخوردار است.

به ادعای شرکت تولید البسه‌ی کان، استفاده‌ی اپل از نشان تجاری این شرکت در طراحی اپ استور، تخلف از قانون کپی رایت بین المللی به حساب می‌آید. از این رو شرکت کان انتظار دارد که اپل ضمن عذرخواهی رسانه‌ای، غرامت نیز بپردازد.

دادگاه چین این ادعا را به رسمیت شناخته است

دادگاه عمومی پکن این ادعا و پرونده را به رسمیت شناخته و قرار است طی چند هفته‌ آینده در مورد آن اظهارنظر کند. البته شرکت اپل در سال گذشته با دادخواستهای حقوقی بسیاری نظیر شکایات کوالکام و سامسونگ دست‌وپنجه نرم‌ کرده است. با این حال بسیاری باور دارند که دادگاه چین نظر مساعدی نسبت به ابرشرکت آمریکایی ندارد چراکه در سال گذشته به یک برند فروش چرم اجازه داد از اسم آیفون در نام‌گذاری محصولات خود استفاده کند.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato