سرنوشتی دردناک؛ صحنه آهسته اسقاط BMW به وسیله گوی آهنی

در سایر کشورهای دنیا نیز درست شبیه کشور ما بسیاری از خودروها برای جلوگیری از آلودگی هوا و به خطر انداختن جان انسان ها از رده خارج شده و اسقاط می شوند.

معمولا دیدن صحنه تخریب ماشین ها دلخراش است و دیدن از بین رفتن آنها دل ماشین دوستان را به درد می آورد اما وقتی برای این تخریب از یک گوی آهنی ۴ تنی و تکنیک تصویر برداری صحنه آهسته استفاده می شود قضیه کمی جالب شده و می تواند توجه بسیاری از علاقه مندان صنعت خودروسازی به خود جلب کند.

اسلو مو گایز (The Slow Mo Guys) یک تیم فعال در یوتیوب است که صحنه های هیجان انگیز زیر را پیاده سازی و اجرا کرده اند.

دست اندرکاران این تیم یک توپ آهنی را به خودروها کوبانده و از صحنه های این اتفاق به صورت آهسته فیلم برداری کرده اند.

در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن مشاهده ویدئو صحنه های از آن را بررسی کنیم:

در ابتدا ما یک هوندا المنت را مشاهه می کنیم که چندین و چندبار از کناره ها مورد هجوم گوی آهنی سخت و سرد قرار میگیرد.

هرچند که این کراس اوور کامپکت از بدنه نسبتا سختی برخوردار است اما برخوردهای پیوسته گوی آهنی آسیب های جبران ناپذیری به آن وارد می کند. احتمالا شما هوندا المنت را به دلیل کمپین های تبلیغاتی فوق جذاب آن می شناسید.

خودروی بعدی یک بی ام و سری ۳ ای۴۶ است. عرضه این خودرو به بازار تا سال 2006 صورت گرفته و در حال حاضر علاقه مندان آن می توانند تنها به نسخه های دست دوم دسترسی داشته باشند.

این خودرو سرنوشتی مشابه با هوندا المنت داشته و گوی آهنی از بالا روی داشبورد و کاپوت خودرو انداخته شده است. همان طور که مشاهده می کنید تقریبا قسمت جلویی این بی ام و با برخورد گوی آهنی کاملا صاف می شود.

هرچند که این صحنه ها برای دوست داران خودرو، بی رحمانه و دردآور است اما مثل ویدیو هایی که از تصادفات پیست نوربرگ رینگ در یوتیوب موجود است نمی توان از دیدنشان صرف نظر کرد.

از شما دعوت میکنیم تا سرنوشت مابقی خودروها را خودتان به صورت آهسته نظاره گر باشید.

منبع:
ROADANDTRACK
برچسب ها

مطالب مرتبط

اسقاط یک خودرو فرسوده به ازاء چهار دستگاه خودرو و موتورسیکلت

واردات خودرو به کشور، منوط به اسقاط خودروهای فرسوده بود. حالا با ممنوعیت واردات خودرو، اسقاط خودرو های فرسوده نیز متوقف شده است. روال اسقاط و جایگزینی خودروهای فرسوده این بود که واردکنندگان خودرو با توجه به حجم موتور خودروهای وارداتی، موظف به خرید گواهی اسقاط و از رده خارج کردن تعدادی خودروی فرسوده بودند.در حدود... ادامه مطلب

طرح مجلس برای الزام خودروسازان به اسقاط خودرو؛ خودروسازان زیر بار می روند؟

در شرایطی که خروج خودروهای فرسوده، به‌ دلیل ممنوعیت واردات خودرو عملا متوقف شده است، دولت قصد دارد این پروسه را این بار به دوش خودروسازان (و موتورسیکلت سازان) انداخته و به نوعی آنها را متولی اسقاط خودرو کند. بر این اساس، دولت با الحاق یک تبصره به ماده ۸ قانون هوای پاک، تولیدکنندگان خودرو و... ادامه مطلب

پیشنهاد عجیب برای جایگزینی خودروهای فرسوده؛ صدور مجوز برج سازی به ازای اسقاط خودرو

از دیدگاه فنی خودروی فرسوده خودرویی است که به لحاظ مصرف سوخت، آلایندگی و ایمنی استاندارد لازم را نداشته باشد. بنابراین سن معیار چندان خوبی برای فرسودگی نیست. معاینه فنی می‌تواند معیار و ملاک مناسبی برای تعیین خودروی فرسوده و غیرفرسوده باشد. آزمایش‌هایی که در معاینه فنی انجام می‌شوند، می‌توانند تعیین‌کننده باشند. به رغم طرح هایی... ادامه مطلب

جاودانگی خودروهای فرسوده در شهر؛ کاهش ٧٥ درصدی اسقاط خودرو در سال ٩٧

طی چند ماه گذشته، روند اسقاط و خروج خودروهای فرسوده از سیستم حمل و نقل شهری، به دلیل ممنوعیت واردات خودرو عملا متوقف شده است. در همین راستا رییس کارگروه اتحادیه بازیافت اسقاط خودرو های فرسوده، از کاهش ٧٥ درصدی اسقاط خودرو در سال ٩٧ خبر داد. محمدحسین گودرزی  با گلایه از دولت در خصوص عدم... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x