حکمرانی سامسونگ در عرصه تولید نمایشگرهای بدون حاشیه

در سال ۲۰۱۷ موبایل های با صفحه نمایش بدون حاشیه محبوبیت فراوانی در میان کاربران پیدا کردند و حالا آمارهای مؤسسه چینی «Sigmaintell» حاکی از این است که امسال حدود ۲۳۰ میلیون موبایل مجهز به نمایشگرهای مذکور به فروش رسیده اند.

تحقیقات این موسسه شامل مدل های دارای صفحه نمایش با نسبت تصویر ۱۶:۹ و ۱۸:۹ بوده و بر این اساس سامسونگ در صدر تامین کننده نمایشگرهای موبایل در سال ۲۰۱۷ قرار دارد.

بخش توسعه نمایشگر این کمپانی کره ای موسوم به Samsung Display با تولید ۱۳۷ میلیون ماژول تمام صفحه و استفاده از آن در محصولات خود کمپانی یا ارائه به تولیدکننده های دیگر ۶۰ درصد از نیاز بازار را تامین کرده است.

این علمکرد فوق العاده مدیون فروش بالای موبایل های گلکسی S8، S8 پلاس، نوت ۸ و در کنار آن پنل AMOLED  آیفون ۱۰ است که نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب کرده است.صفحه نمایش آیفوناز این نظر هیچ کمپانی دیگری یارای رقابت با سامسونگ را ندارد و شرکت چینی «Tianma Micro-electronics» که در جایگاه دوم این لیست قرار گرفته تنها موفق به عرضه ۲۴ میلیون صفحه نمایش بدون حاشیه با نسبت تصویر بلند شده است.

در رده سوم نیز کمپانی تایوانی «AU Optronics» قرار دارد که ۱۷ میلیون ماژول تولید کرده است.

اگرچه استفاده از نمایشگرهای تمام صفحه و با نسبت تصویر بلند در اوایل سال ۲۰۱۷ شروع شد اما در نیمه دوم این سال به خود اوج رسید.

تحقیقات SigmaIntell حاکی از این است که در شش ماهه اول این سال تنها ۳۰ میلیون اسمارت فون با مشخصات مذکور به فروش رسیده در حالی که در نیمه دوم این میزان با افزایشی چشمگیر رکورد ۲۰۰ میلیونی را به ثبت رسانده است.

بخش عمده ای از ۳۰ میلیون نمایشگر نیمه اول در سری گلکسی S8 به کار رفته و بخشی از آنها نیز به ال جی G6 راه پیدا کرده اند.

در این سال موبایل های مجهز به نمایشگرهای بدون حاشیه حدود یک پنجم از کل بازار را شامل می شدند اما انتظار می رود که در سال ۲۰۱۸ این میزان به دو برابر برسد.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟