واتس اپ رکورد شکست؛ 75 میلیارد پیام در شب سال نو میلادی

واتس اپ رکورد شکست؛ 75 میلیارد پیام در شب سال نو میلادی

در ساعات پایانی سال ۲۰۱۷ واتس اپ رکوردی جدیدی را توانست برای خود به ثبت برساند. در شب سال نو میلادی بیش از ۷۵ میلیارد پیام از سوی کاربران این اپلیکیشن ارسال شد که حدود ۱۲ میلیارد بیشتر از رکوردی قبلی است؛ در ساعات پایانی سال ۲۰۱۶ حدود ۶۳ میلیارد پیام در این اپلیکیشن رد و بدل گشته بود.

در شب سال نو، کاربران واتس اپ حدود دو هزار گزارش مبنی بر مشکلات سرور این پیام رسان منتشر کردند

با توجه به اطلاعات به دست آمده، از میان این رقم ۱۳ میلیارد آن عکس بوده و ۵ میلیارد هم به ویدیوها اختصاص دارد. این رکورد در حالی برای واتس اپ ثبت شده که در ساعات پایانی سال گذشته گزارشات متعددی از مشکلات سرور این اپلیکیشن پیام رسان به دست رسید و برای حدود دو ساعت خیلی ها نتوانستند از آن استفاده کنند.

بعدها واتس اپ نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد و علتش را ترافیک زیاد پیام ها در شب سال نو میلادی خواند. همچنین در روز آخر ۲۰۱۷ این کمپانی پشتیبانی از سرویسش را برای سیستم عامل بلک بری و نسخه های قدیمی ویندوز فون نیز قطع کرد.

تمام این مسائل نشان از محبوب روز افزون واتس اپ در میان مخاطبین می دهند. این پیام رسان هم اکنون بیش از ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون کاربر دارد، عددی که واتس اپ را تبدیل به محبوب ترین سرویس پیام رسان اجتماعی کرده است.

نظرات ۱۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato