جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

۱۲ پیشنهاد روانشناسان برای تقویت مهارت سخنرانی در جمع

طبق آمار بدست آمده، ۷۵ درصد افراد از صحبت کردن در جمع می‌ترسند. پیشنهاد روانشناسان به این دسته از افراد، شامل دوازده مورد کلیدی می‌شود و این اشخاص با استفاده از آن‌ها، می‌توانند مهارت سخنرانی خود را افزایش داده و بهتر در جمع صحبت کنند. اگر شما جزو این دسته از افرادید عمل کردن به نکته‌های زیر از شما سخنگوی بهتری خواهد ساخت:

۱- برای شنوندگان صحبت کنید

پیشنهاد روانشناسان

در سخنرانی تمرکز را روی مخاطب حفظ کرده و سعی کنید طوری صحبت کنید که شنوندگان لذت ببرند.

۲- از زبان بدن استفاده بهینه ببرید

پیشنهاد روانشناسان

اصول اولیه صحبت مقابل دیگران این است که باید سر را بالا گرفته، صاف ایستاده و عمیق تنفس کنید. شما می‌توانید با ایجاد تغییرات کوچک در وضعیت بدنی، اعتماد به نفس و قابلیت رهبری بیشتری از خود نشان دهید.

۳- تمرکز مخاطبان را با اسلاید زیاد از بین نبرید

پیشنهاد روانشناسان

بنابر تحقیقی که در سال ۲۰۱۰ انجام شده، امواج مغزی سخنرانان و شنوندگان به آرامی با یکدیگر هماهنگ می‌شوند که درک متقابل بیشتری را میان دو گروه یاد‌شده نتیجه می‌دهد. استفاده زیاد از اسلاید‌ها موجب می‌شود که اتفاق اشاره شده صورت نگیرد.

۴- بدترین اتفاق ممکن را روی کاغذ پیش‌بینی کنید

پیشنهاد روانشناسان

بهترین راه غلبه‌ بر ترس، روبرو شدن با آن است. از این رو بهتر است قبل از رفتن به روی صحنه بدترین نتیجه یا اتفاق ممکن را بنویسید تا متوجه شوید آنها خیلی هم ترسناک نیستند.

۵- یادتان باشد آنها می‌خواهند حرفتان را گو‌ش کنند

پیشنهاد روانشناسان

روانشاناسان به سخنرانان مضطرب یادآوری می‌کنند که شنوندگان برای شنیدن حرف آنها و استفاده از دانششان در محلی مشخص جمع شده‌اند. آگاهی از این مطلب می تواند خیال شما را بیش از پیش راحت کند.

۶- در حین سخنرانی با خودتان صحبت نکنید

پیشنهاد روانشناسان

دیالوگ درونی خود را کنترل کنید. صحبت کردن با خود می‌تواند تمرکزتان را بهم ریخته و فشار وارده را بالا برد.

۷- موفقیت را تصور کنید

پیشنهاد روانشناسان

سعی کنید به آنچه می‌خواهید اتفاق بیفتد فکر کرده و تصورش کنید. اصلاً به نتایج منفی توجه نداشته باشید. شما با اینکار انرژی بهتری به خود می دهید و قادر خواهید بود به موفقیت برسید.

۸- با استرستان کنار بیایید

پیشنهاد روانشناسان

اگر نحوه‌ی برداشت ذهنی در برابر استرس را تغییر دهید می‌توانید از انرژی بدست آمده به نحو احسن استفاده کنید. کنار آمدن با استرس می‌تواند عملکرد شما را بهبود بخشد.

۹- کوتاه صحبت کنیدپیشنهاد روانشناسان

تحقیقات نشان می‌دهد که مردم حتی در بهترین سخنرانی‌ها پس از ۱۰ یا ۲۰ دقیقه خسته شده و دیگر به آن گوش نمی‌دهند. پس اگر مطالب زیادی برای ارائه دارید در بازه‌های کوتاه بیانشان کنید و در آن میان به شنوندگان استراحت دهید.

۱۰- تصنعی نباشید

پیشنهاد روانشناسان

لازم نیست تقلید کنید، روش خود را در پیش گرفته و واقعی باشید.اگر جدی هستید نیازی نیست شوخی کنید. خود حقیقیتان را نشان دهید.

۱۱- یک کلمه نشانه یا رمز انتخاب کنید

پیشنهاد روانشناسان

اگر حواستان زیاد پرت می‌شود یک کلمه به عنوان نشانه انتخاب کنید تا با فکر کردن به آن تمرکز خود را بدست آورده و روند سخنرانیتان را حفظ کنید.

۱۲- زیرکانه معایب را مخفی کنید

پیشنهاد روانشناسان

اگر شما اشتباهات کوچکتان را نادید بگیرید، شنوندگان نیز آن را نخواهند دید. یک جمله‌ی کوتاه «بیایید تصور کنیم این اتفاق نیفتاده.» می‌تواند  شنودگان را به تیمتان باز‌گرداند.

منبع:
Inc
برچسب ها

مطالب مرتبط

۱۵ نشانه هوش هیجانی بالا که ممکن است در خود پیدا کنید

از دست دادن کنترل احساسات اتفاق دور از ذهنی نیست و برای خیلی ها رخ می دهد. به همین دلیل است که هوش هیجانی اهمیت بسیار زیادی می یابد. توانایی شناسایی احساسات دیگران و خود، درک تأثیر قدرتمند این احساسات و استفاده از این اطلاعات برای هدایت نحوه ی تفکر و رفتار، می تواند احتمال... ادامه مطلب

چرا در دنیای کسب و کار کنونی مهارت مهمتر از تحصیلات است؟

این روز‌ها در دنیای کسب کار کنونی، مهارت ها و برخی ویژگی‌های شخصیتی از تحصیلات بسیار مهمترند. یکی از کارشناسان مدیریتی حتی عقیده‌ دارد که سابقه کاری مشابه نیز به اندازه‌ی مهارت‌ های یک فرد اهمیت ندارد. «کلی پالمر» رئیس اداره‌ی آموزش سایت لینکدین و نویسنده‌ی کتاب مدیریتی معروف The Expertise Economy برای توضیح این موضوع، استخدام... ادامه مطلب

سه مهارت کلیدی برای دستیابی به موفقیت

موفقیت تعاریف مختلفی دارد؛ بسیاری آن را در دستیابی به ثروت می دانند و برخی نیز سلامتی و آرامش را اصلی ترین مشخصه اش قلمداد می کنند. رسیدن به سطح رضایتمندی از کار و حرفه روزانه نیز از دیگر نشانه های موفقیت برای خیلی هاست. اما دستیابی به این نقطه، راه و روش مخصوص به خود... ادامه مطلب

چگونه با خواندن فکر دیگران، رابطه مستحکمی با آنها برقرار کنیم؟

درک چشم انداز دیگران در موفقیت آمیز بودن روابط اهمیت دارد چرا که همدردی و فهم متقابل ایجاد می کند. با وجود این دو عامل قطعا احترام متقابل، موفقیت و پیشرفت نیز ایجاد خواهد شد. برای ماندگاری روابط تان به نکات زیر دقت کنید. فکر کردن به دیگران اگر خود محور نباشید هنگامی که در میان جمعی هستید به... ادامه مطلب

مهارت های ساده اما پرمنفعت را بشناسید

مهارت های زیادی وجود دارد اما آیا آنقدر زمان دارید که همه را یاد بگیرید؟ انسان یک بار بیشتر به دنیا نمی آید از این رو مهم است که تنها مهارت هایی را یاد بگیرید که برای موفقیت در زندگی و رسیدن به اهدافش نیاز دارد. خوشبختانه بهترین مهارت ها در دنیا مجانی هستند ولی مسئله... ادامه مطلب

60 ثانیه قدردانی صبحگاهی: ضامن شادی شبانه روز

زندگی کارآفرینی ضمن آینده درخشانی که ممکن است برای فرد داشته باشد، بعضا با مشکلات و دشواری هایی هم همراه است. Bruce Eckfeldt، عضو هیئت رئیسه ی سازمان کارآفرینان نیویورک سال های سختی را گذراند تا به یک نکته ی کلیدی دست یافت. برای فهمیدن این نکته، تجربه اش را از زبان وی بخوانید: چند سال... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x