ب ام و خود را پرفروش ترین برند لوکس جهان می داند

ب ام و خود را پرفروش ترین برند لوکس جهان می داند

اندکی بعد از آنکه مرسدس بنز آمار فروش سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد، رقیب اصلی آن یعنی ب ام و نیز با انتشار گزارشی، جزئیاتی از میزان فروش تولیدات خود در سال گذشته را در اختیار رسانه ها قرار داده است.

نکته جالب اینکه همانند سال قبل، امسال نیز ب ام و خود را پرفروش ترین برند لوکس در صنعت خودروی جهان می داند. البته باواریایی ها با لحاظ نمودن آمار فروش برندهای زیر مجموعه، در واقع گروه ب ام و را به عنوان پرفروش ترین خودروساز لوکس جهان در سال ۲۰۱۷ معرفی کرده اند.

bmw group

بر این اساس در سال گذشته ۲,۰۸۸,۲۸۳ خودرو با نشان ب ام و به مشتریان سرتاسر جهان تحویل داده شده که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ از رشد ۴.۲ درصدی حکایت دارد.

علی رغم رشد فروش، ب ام و با اختلاف زیادی پشت سر مرسدس بنز ایستاده است، چرا که اشتوتگارتی ها در مدت مشابه توانسته اند ۲,۲۸۹,۳۴۴ خودرو به دوست داران خود تحویل دهند. این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۶ برابر با ۹.۹ درصد رشد دارد که می تواند گویای مشتری پسند بودن محصولات مرسدس بنز باشد.

با کنار هم قرار دادن این آمارها به راحتی می توان نتیجه گرفت که مرسدس بنز با اختلاف زیاد پرفروش ترین برند لوکس در سال ۲۰۱۷ بوده است.

نگاهی به جزئیات آماری که توسط باوارایی ها انتشار یافته نشان می دهد که فروش سری X یا مدل های شاسی بلند ۹.۶ درصد افزایش یافته است. سری ۱ نیز که به زودی با نسل جدید جایگزین می شود، با ۱۴.۷ درصد افزایش تقاضا روبرو بوده و به تعداد ۲۰۱,۹۶۸ فروخته شده است.

BMW-X1_2016

دومین برند پرطرفدار گروه ب ام و یعنی مینی به یک رکورد تاریخی دست پیدا کرده و در سال گذشته توانسته ۳۷۱,۸۸۱ خودرو به فروش برساند. این رقم نسبت به سال ۲۰۱۶ برابر با ۳.۲ درصد رشد داشته است.

Mini-Countryman-2017

در بین محصولات مینی، کانتریمن بسیار محبوب تر بوده و با ۳۰ درصد رشد، به تعداد ۸۴,۴۴۱ دستگاه در نقاط مختلف جهان خریداری شده، مینی کانورتیبل هم با ۱۲ درصد رشد، آمار فروش ۳۳,۳۱۷ دستگاهی را از خود بر جای گذاشته است.

BMW & MINI sales in the markets regions at a glance
آمار فروش خودروهای ب ام و و مینی در قاره های مختلف

با وجود رشد فروش تمامی زیر مجموعه های گروه ب ام و، برند اشرافی رولزرویس با کاهش تقاضای ۱۶.۲ درصدی روبرو بوده و در سال ۲۰۱۷ موفق به تحویل ۳,۳۶۲ در ۵۰ کشور مختلف شده است. غیبت فانتوم از بازار تا زمان ظهور نسل جدید، یکی از دلایل این افت اعلام شده است.

BMW Group sales in December and full-year 2017 at a glance
آمار فروش گروه ب ام و بر اساس برندهای زیر مجموعه

ناگفته نماند در سال ۲۰۱۷ گروه ب ام و موفق به فروش بیش از ۱۰۳ هزار خودروی برقی و هیبریدی شده که این میزان در مقایسه با سال ۲۰۱۶ ۶۵.۶ درصد رشد کرده است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato