قیمت جدید محصولات کیا در ایران اعلام شد؛ از پیکانتو 110 میلیونی تا سورنتو 330 میلیونی

قیمت جدید محصولات کیا در ایران اعلام شد؛ از پیکانتو 110 میلیونی تا سورنتو 330 میلیونی

اطلس خودرو نمایندگی  محصولات کیا در ایران، قیمت جدید محصولات خود را به همراه قیمت مدل‌های ۲۰۱۸ اعلام کرده است، اما ظاهرا این قیمت گذاری ها شامل مالیات بر ارزش افزوده و برخی عوارض دیگر نمی شود و در نهایت قیمت پرداختی توسط مشتری حتی نسبت به رقم های ذکر شده در جدول ذیل نیز بیشتر است.

برای مثال در شرایطی که بهای هاچ بک کوچیک درون شهری پیکانتو در این جدول برای مدل دو سال قبل (۲۰۱۶) برابر با ۹۹ میلیون تومان اعلام شده است، با احتساب مالیات بر ارزش افزوده این رقم به حدود ۱۱۰ میلیون تومان افزایش می یابد.

از این رو می توان گفت که در بسیاری موارد با توجه به تعرفه های جدید واردات خودرو به ایران، اختلاف قیمت خودروهای وارداتی نسبت به نمونه های مونتاژ داخل توجیه پذیر نخواهد بود.

برای مثال هیوندای I10 کرمان موتور با مشخصاتی کاملا مشابه با کیا پیکانتو و تولید امسال (۱۳۹۶) کمتر از ۸۰ میلیون تومان قیمت دارد و طبیعتا وجود ۳۰ میلیون تومان اختلاف قیمت بین خودروهای مونتاژی و وارداتی مشابه می تواند مشتریان را به سمت خرید خودروهای مونتاژی سوق دهد.

نکته جالب توجه دیگر آنکه طبق این قیمت گذاری جدید بین نسل فعلی سراتو (۲۰۱۷) که با قیمتی بیش از ۲۰۰ میلیون تومان عرضه می شود و نسخه مونتاژی نسل قبل که توسط سایپا با قیمت ۱۰۴ میلیون تومان فروخته می شود، در حدود یکصد میلیون تومان اختلاف قیمت ایجاد شده است، پدیده ای عجیب که احتمالا به جز ایران در هیچ کجای دیگر جهان نمی توان مشابه آن را دید.

لیست قیمت محصولات کیا در ایران/دی ۹۶:

خودرو مدل قیمت قبل (تومان) قیمت جدید (تومان)
سورنتو ۲۰۱۶ ۲۷۴/۲۶۱/۰۰۰ ۳۰۳/۵۷۲/۰۰۰
سورنتو ۲۰۱۸ --- ۳۲۴/۳۱۹/۰۰۰
اسپورتیج ۲۰۱۷ ۲۳۵/۳۰۹/۰۰۰ ۲۷۹/۸۹۹/۰۰۰
اپتیما ۲۰۱۶ ۲۱۹/۵۸۳/۰۰۰ ۲۳۴/۱۸۳/۰۰۰
اپتیما ۲۰۱۸ --- ۲۶۶/۵۸۳/۰۰۰
کارنز ۲۰۱۷ ۱۸۲/۰۰۰/۰۰۰ ۲۲۸/۸۷۷/۰۰۰
سراتو ۲۰۱۷ ۱۶۲/۴۸۸/۰۰۰ ۱۹۹/۵۴۰/۰۰۰
پیکانتو ۲۰۱۶ ۹۳/۶۶۵/۰۰۰ ۹۹/۱۰۵/۰۰۰

 

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato