فروش نامطلوب آیفون 10، خبر خوشی برای سامسونگ نیست

فروش نامطلوب آیفون 10، خبر خوشی برای سامسونگ نیست

شایعات از کاهش شدید عرضه آیفون ۱۰ به بازار حکایت دارند و گویا هنوز فروشگاه ها موفق به فروش تمامی موجودیشان از موبایل جدید و گران قیمت اپل نشده اند. این شایعه از آنجایی قدرت می گیرد که سامسونگ تولید پنل های OLED را به شکل قابل توجهی کاهش داده و ساخت کارخانه ای جدید برای تولید نمایشگر را نیز فعلا متوقف کرده است.

سامسونگ در حال حاضر تنها تامین کننده نمایشگر های ۵.۸ اینچی آیفون ۱۰ است که بهایی ۷۰ دلاری برای اپل دارند. این شرکت امیدوار است که بتواند انحصار خود را در مدل های آینده آیفون نیز حفظ کند اما گویا یکی از کارخانه ها طی ماه ژانویه، فشار کاری خود را ۱۰ درصد کمتر کرده. منابع داخلی می گویند که علت این اتفاق فروش کمتر از انتظار آیفون ۱۰ اپل است.

حالا همه منتظر هستند تا ببینند در ماه های فوریه و مارس چه اتفاقی رخ می دهد و آیا فروش اولین موبایل مجهز به نمایشگر OLED اپل همچنان با کاهش روبرو می شود یا خیر. کارخانه جدید سامسونگ در ویتنام نیز که با قصد تولید نمایشگرهای OLED قرار بود راه اندازی شود نیز فعلا در مرحله انتظار به سر می برد. فروش ضعیف آیفون ۱۰ می تواند ضربه ای به سودآوری سامسونگ نیز وارد کند.

از سوی دیگر اخباری منتشر شده که نشان می دهد اپل می خواهد شرکای تجاری جدیدی پیدا کند و صرفا سامسونگ تنها تامین کننده اش نباشد. ال جی و Japan Display شرکت هایی هستند که زمزمه های همکاریشان با اپل شنیده می شود: نمایشگر منعطف ۶.۱ اینچی Japan Display برای آیفون ۹ و نمایشگر ۶.۴۶ اینچی OLED ال جی هم برای آیفون Xs (یا Xl) پلاس.

هر کدام از این اخبار اگر صحیح باشد، شرایط را برای سامسونگ بهتر نخواهد کرد و احتمالا سهم قابل توجهی از سود این شرکت را طی سال آتی کم خواهد کرد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato