همه چیز درباره آیفون 13
کیا اپتیما فیس لیفت در راه است؛ K5 با چهره ای جدید در کره رونمایی شد

کیا اپتیما فیس لیفت در راه است؛ K5 با چهره ای جدید در کره رونمایی شد

اپتیما یکی از سدان های سایز متوسط کره ای است که از سال ۲۰۰۰ بر روی خط تولید قرار دارد. این خودرو که در واقع می توان آن را سوناتایی در قامتی دیگر توصیف کرد، تاکنون در چهار نسل و با نام های مختلف تولید شده و جزو یکی از پرطرفدارترین محصولات کیا در بازارهای جهانی به شمار می رود.

Kia-Optima-2001

نسل چهارم اپتیما که در سرزمین مادری با نام K5 شناخته می شود، از اواخر سال ۲۰۱۵ در خیابان ها تردد می کند. اگر چه زمان زیادی از پیدایش این نسل نگذشته، اما با کوتاه تر شدن عمر خودروها، کیا تصمیم گرفته نسخه فیس لیفت آن را بزودی در بازار داخلی به فروش برساند.

2017_Kia_Optima_SXL_2_0T

در همین راستا این کمپانی کره ای اخیرا طی مراسمی از فیس لیفت K5 در کره جنوبی رونمایی کرده است. با توجه به رویه موجود پیش بینی می شود این اتفاق برای نسخه بین المللی یا همان اپتیما نیز رخ داده و بزودی شاهد معرفی نسخه فیس لیفت آن خواهیم بود.

kia-k5-facelift

در نگاه نخست به فیس لیفت K5 دامنه تغییرات چندان گسترده به نظر نمی رسد، اما با نزدیک شدن به خودرو و نگاهی دقیق تر برخی عناصر و المان های جدید کاملا خودنمایی می کنند.

kia-k5-facelift

در نمای روبرو و در جلو پنجره خطوطی عمودی جایگزین المان های ذوزنقه ای شکل سابق شده اند؛ چراغ های اصلی نیز اندکی تغییر پیدا کرده و LED های روشنایی در روز اکنون تا چلو پنجره امتداد یافته اند، همچنین قاب لامپ ها از حالت گرد سابق فاصله گرفته و در نسخه فیس لیفت حالت مربعی تری دارند.

kia-k5-faceliftkia-k5-facelift

شکل سپر و ورودی های هوا المان های دیگری هستند که نسبت به قبل تغییر کرده اند. در این نما، چراغ های مه شکن باریک افقی جزو تغییرات شاخص نسخه فیس لیفت هستند.

kia-k5-facelift

در نمای عقب، گرافیک چراغ ها عوض شده و یک دیفیوزر به قسمت زیرین سپر اضافه شده است. برای این نسخه از اپتیما، کیا چند رینگ آلیاژی جدید نیز در نظر گرفته است.

kia-k5-facelift

kia-k5-facelift

در داخل کابین دامنه تغییرات اندک بوده و به مواردی مثل شکل فرمان، آپشن های جدید برای روکش صندلی ها، استفاده از قطعات فلزی در برخی قسمت ها و ارتقای سیستم اینفوتینمنت محدود می شود.

kia-k5-facelift

کیا K5 با ۴ موتور مختلف در کره جنوبی ارایه خواهد شد. این موتورها شامل موارد زیر می شوند:

  • نمونه ۱.۶ لیتری توربو با ۱۸۰ اسب بخار قدرت و ۲۶۵ نیوتن متر گشتاور
  • نمونه ۱.۷ لیتری دیزلی توربو با ۱۴۱ اسب بخار قدرت و ۳۴۰ نیوتن متر گشتاور
  • نمونه ۲ لیتری تنفس طبیعی با ۱۶۳ اسب بخار قدرت و ۱۹۶ نیوتن متر گشتاور
  • نمونه ۲ لیتری LPG با ۱۵۱ اسب بخار قدرت و ۱۹۴ نیوتن متر گشتاور

kia-k5-facelift

همانطور که نسخه فیس لیفت سورنتو چند ماه بعد از رونمایی در کره جنوبی، برای بازارهای بین المللی معرفی شد، انتظار می رود فیس لیفت اپتیما نیز در ماه های آتی برای سایر کشورها معرفی شود.

 

نظرات ۳

امکان ارسال نظر برای این نوشته وجود ندارد.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato