التون جان برای اعلام بازنشستگی از واقعیت مجازی کمک گرفت

التون جان برای اعلام بازنشستگی از واقعیت مجازی کمک گرفت

التون جان، خواننده و آهنگ ساز سرشناس بریتانیایی اعلام کرد که به زودی تور خداحافظی خود را برگزار خواهد کرد. او در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شده بود یک غافلگیری نیز برای حاضران در چنته داشت.

جان از نوجوانی برای اجرای کنسرت در شهرها و کشورهای مختلف در سفر بوده است و گاه تا حدود ۱۸۰پرواز در سال داشته است. او در این باره می گوید:

بدنم دیگر تاب تحمل پرواز زیاد را ندارد و نمی توانم زیاد مسافرت کنم، به همین خاطر ترجیح می دهم در خانه باشم.

در این مراسم که با حضور بیش از صد روزنامه نگار در تالار «گاتهام» نیویورک برگزار شده و از طریق یوتیوب نیز به صورت زنده پوشش داده می شد، حاضران از طریق عینک های مجازی سامسونگ Gear از تماشای نخستین کنسرت های جان در ده ها سال قبل لذت بردند.این کنسرت ها شامل یکی از اولین اجراهای این آهنگ ساز بزرگ در کلوب Troubadour در سال ۱۹۷۰ و اجرای مشهور وی در استادیوم Dodger است که پنج سال بعد روی صحنه رفت. این فیلم شش دقیقه ای به صورت همزمان برای حاضران در لس آنجلس و لندن نیز پخش شد.

این کلیپ ویدئویی کاملا بازسازی شده است چرا که از اجرای وی در سال ۱۹۷۰ به جز چند عکس تیره هیچ محتوایی در دسترس نیست.

به همین خاطر  کمپانی Spinifex که مسئولیت تهیه این ویدئو را برعهده داشت برای بازسازی فیلم از بدلی استفاده کرده که ابعاد بدن وی با التون جان ۲۳ ساله مطابقت داشته باشد.التون جانآنها سپس به سراغ فیلمبرداری از کلوب Troubadour و استادیوم Dodger رفته و با کمک تیمی ۵۰ نفره متشکل از طراحان، انیماتورها و غیره تصاویر شبیه سازی شده را با آن ترکیب کرده اند.

این گروه برای مخفی کردن چشم های نه چندان زنده مدل شبیهه سازی شده عینک التون جان را بازسازی کرده اند.

جان در پایان گفته اگرچه استفاده از هدست های واقعیت مجازی ایده او نبوده اما نتایج آن بسیار خاص و شگفت انگیز از آب درآمده است.

نظرات ۱

امکان ارسال نظر برای این نوشته وجود ندارد.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato