وزارت دادگستری آمریکا پرونده کاهش عمدی سرعت آیفون را بررسی می کند

وزارت دادگستری آمریکا پرونده کاهش عمدی سرعت آیفون را بررسی می کند

کمپانی اپل پس از افشای کاهش عمدی سرعت برخی مدل های آیفون به منظور افزایش عمر باتری های مستهلک، با انتقادات و دعاوی قضایی فراوانی روبه رو شده است.

این کمپانی برای جلب نظر منتقدان هزینه تعویض باتری را به ۲۹ دلار کاهش داده و قرار است در به روزرسانی بعدی این محدودیت را مرتفع کند، با این حال به نظر می رسد اوضاع به این زودی ها روبه راه نخواهد شد، چرا که حالا دادگستری آمریکا قرار است به این پرونده ورود کند.

به گزارش بلومبرگ وزارت دادگستری ایالات متحده و «کمیسیون بورس و اوراق بهادار» این کشور در پرونده کاهش عمدی کارایی آیفون ها به دنبال شواهدی از نقض قوانین امنیتی هستند.

بر این اساس منابع آگاه مدعی شده اند که دولت آمریکا از کمپانی کوپرتینویی خواستار ارائه توضیحات بیشتر شده اما در صورتی که قضات این وزارتخانه تشخیص دهند که پرونده ارزش دنبال کردن ندارد، تحقیقات ادامه نخواهد یافت.

نخستین بار «جان پول»، بنیان گذار گیک بنچ برای بررسی مساله کاهش سرعت مدل های قدیمی آیفون پس از به روزرسانی، با استفاده از نسخه های مختلف iOS عملکرد پردازنده را در وضعیت تک هسته ای در نسخه ۴ گیک بنچ تست کرد و امتیازات را با هم مقایسه نمود.باتری آیفوننتایج آزمایشات وی نشان داد که عملکرد موبایل پس از به روزسانی کندتر شده است. پس از بالا گرفتن جنجال ها در این زمینه اپل تایید کرده که از زمان iOS 10.2.1 برای حفظ میزان باتری، سرعت کلاک پردازنده را پایین می آورد و این موضوع سبب کاهش سرعت موبایل می شود.

کمپانی کوپرتینویی پس از این ماجرا از مشتریان عذرخواهی کرد با این حال کاربران در ایالت های مختلف شکایت های متعددی از آنها را ثبت کرده و خواستار دریافت غرامت های کلان شدند.

درصورتی که از سلامت باتری آیفون خود مطمئن نیستید، اپلیکیشن های مختلفی برای بررسی وضعیت باتری تلفن همراه وجود دارد. Battrey Life Doctor یکی از این اپلیکیشن ها به شمار می رود که رایگان بوده، کار کردن با آن بسیار آسان است و از طریق فروشگاه اپ استور نیز می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato