سونی از پشتیبانی نرم افزاری دو ساله برای پرچمدارانش می گوید

سونی از پشتیبانی نرم افزاری دو ساله برای پرچمدارانش می گوید

سونی موبایل اخیراً به صحبت درباره برنامه ریزی های خود برای انتشار به روزرسانی های مرتبط با اندروید برای دیوایس های سری اکسپریا پرداخته است. این کمپانی ژاپنی اعلام کرده که پشتیبانی از موبایل های پریمیوم اکسپریا و انتشار آپدیت های اندروید، دو سال پس از معرفی محصولی خاص متوقف خواهد شد. این یعنی امسال آخرین سالی است که موبایل های اکسپریا Z3 و اکسپریا Z4 مورد پشتیبانی قرار می گیرند.

اگرچه سونی تکلیف موبایل های پرچمدار و گران قیمت خود را مشخص کرده، هنوز معلوم نیست که پشتیبانی از دیوایس های میان رده تا چه مدت ادامه پیدا می کند. با این حال گفتنی است که سونی قاعده خاصی برای تصمیم گیری نسبت به ارائه آپدیت برای یک موبایل دارد و این به روزرسانی ها صرفاً زمانی عرضه می شوند که سونی موبایل مطمئن باشد تجربه کاربری با ثباتی برای مشتریان به ارمغان می آورند.

تصمیم اخیر سونی نشان می دهد که این کمپانی ژاپنی به دنبال جلب توجه مشتریانی است که هنگام خرید یک موبایل هوشمند، بیشتر از هر چیز به دنبال پشتیبانی نرم افزاری طولانی مدت می گردند. گذشته از تعیین سیاست های انتشار اندروید برای لاین آپ اکسپریا، سونی موبایل وعده داده که به روزرسانی های اندروید و پچ های امنیتی را به صورت منظم تر منتشر خواهد کرد.

با این حال ژاپنی ها افزوده اند که ممکن است آپدیت های امنیتی، در صورت ضرورت به صورت جداگانه از آپدیت های سیستم عامل اندروید منتشر شوند؛ اتفاقی که قبلاً نیز افتاده و مثال واضح آن به روزرسانی امنیتی دسامبر ۲۰۱۷ برای موبایل های XZ ،XZs و X Performance بود که دو ماه پیش منتشر شد. در نهایت سونی اعتراف کرده که سیاست هایش در انتشار به روزرسانی ها، طی سال های اخیر چندان واضح نبوده و امیدوار است که مشتریان حالا ذهنیت روشن تری نسبت به موضوع داشته باشند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato