آیا اپل به دنبال ساخت قلمی با قابلیت طراحی در هواست؟

اخیراً اپل پتنت جدیدی ثبت کرده که نشان می‌دهد این شرکت در حال طراحی قلمی با قابلیت طراحی در هواست. این تکنولوژی به سطوح هوشمند محدود نشده و به کاربران اجازه می‌دهد با این قلم روی هوا نیز طراحی کنند.قلمی با قابلیت طراحی

پتنت منتشر شده نشان می‌دهد که روش‌های مختلفی برای بررسی و خواندن محتصات این قلم بکار خواهد رفت. سنسور فشار تعبیه شده در نوک این قلم، دوربین ویدیویی ، حسگر‌های حرکتی و جهت‌یابی یا یک طرح مثلثی الکترومغناطیس یا صدا محور از راهکار‌های احتمالی است که برای مانیتور کردن این قلم طراحی شده است. این مطلب بدین معنی است که کامپیوتر قادر خواهد بود به صورت بی سیم حرکت قلم را به چند روش بررسی زده و محل دقیق آن در فضای سه بعدی را تخمین بزند.قلمی با قابلیت طراحیاز این رو می‌توان از این قلم برای نوشتن و یا طراحی سه بعدی استفاده کرد. برای مثال کاربر می‌تواند با این گجت یک سیلندر سه بعدی در هوا طراحی کرده تا شکل سه بعدی موردنظر در کامپیوتر نقش ببندد.

مفهوم طراحی در هوا شاید به نوعی یادآور نسخه‌ای دیجیتالی از قلم‌های 3Doodler باشد. این گجت قلمی بود که به کاربران اجازه می‌داد با ذوب کردن مواد پلاستیکی، اشیایی سه بعدی در هوا ایجاد کنند. این پتنت تیرماه گذشته ثبت شده بود اما اخیراً به صورت عمومی منتشر شده است.قلمی با قابلیت طراحیقلم اپل یکی از بهترین استایلوس های موجود در بازار به شمار می رود زیرا علاوه بر زیبایی ظاهری، عملکرد بسیار خوبی هم دارد. اما با استفاده از این قلم تنها می‌توان روی آیپد پرو  طراحی کرد. قلم‌های دیگری نیز نظیر قلم S محبوب همراه گلکسی نوت 8 در بازار وجود دارند که با بکار بردن آنها می‌توان به شکل دیجیتالی نوشت یا طراحی کرد اما این اولین گجتی خواهد بود که طراحی بدون سطح را ممکن می‌کند. البته این مطلب هنوز در حد یک پتنت باقی ‌مانده و معلوم نیست که اپل به دنبال ساخت قلمی با قابلیت طراحی در هواست؟

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟