تصویب یک قانون عجیب در فرانسه؛ هرگونه استفاده از موبایل در اتومبیل ممنوع شد

تصویب یک قانون عجیب در فرانسه؛ هرگونه استفاده از موبایل در اتومبیل ممنوع شد

فرانسه اخیراً قانون جدیدی پیرامون استفاده از تلفن‌های هوشمند حین رانندگی تصویب کرده تا آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی را پایین بیاورد.

گزارشات حاکی از آن است که بر اساس ممنوعیت یاد شده در قانون رانندگی فرانسه تا زمانی که موتور ماشین روشن است، فرد اجازه ندارد گجت هوشمندی در دست خود داشته باشد. از این رو رانندگان برای استفاده از تلفن‌های هوشمندشان باید اتومبیلشان را در محل‌های مخصوص کنار جاده پارک و خاموش کرده، سپس از موبایل استفاده کنند.

بر اساس این قانون اگر راننده‌ای کنار جاده پارک کرده باشد و موتور ماشین را روشن نگاه دارد، در صورت استفاده از تلفن همراه متخلف شناخته خواهد شد.

گر راننده‌ای خلاف این قانون عمل کند ۱۳۵ یورو جریمه شده و امتیازی منفی در سوابق رانندگی‌اش ثبت خواهد شد

تغییرات جدید پیرامون استفاده از تلفن همراه در قوانین رانندگی به تصمیم دادگاه عالی فرانسه بوده و اگر راننده‌ای خلاف آن عمل کند ۱۳۵ یورو جریمه شده و امتیازی منفی در سوابق رانندگی‌اش ثبت خواهد شد. قانون ذکر شده تنها متوجه رانندگی در خیابان های عمومی بوده و رانندگان فرانسوی هنوز می‌توانند در جاده‌ های خصوصی بدون خاموش کردن ماشین از موبایل خود استفاده کنند.

اگرچه در اکثر موارد کنار زدن در خیابان‌های عمومی و استفاده از موبایل  تخلف محسوب می‌شود اما رانندگانی که ماشینشان خراب شده یا تصادف کرده‌اند هنوز بدون مشکل می‌توانند پشت فرمان از تلفن هوشمند خود استفاده کنند.

کشور فرانسه در تنظیم این قانون کمی از موارد‌ مشابه کشور‌های دیگر  سخت گیرانه تر عمل کرده است. مهرماه امسال قانون جدیدی در ایالت اوریگان آمریکا به تصویب رسید که بر اساس آن هر گونه استفاده مضاعف از تلفن‌ هوشمند پشت فرمان اتومبیل تخلف به حساب می‌آید.

از نظر این مصوبه تعامل راننده با موبایل هوشمندش اگر به یک لمس یا سوایب محدود نشود، استفاده بیش از اندازه تلقی شده و غیر مجاز است.

البته باید در نظر داشته باشید که قانون تصویب شده در اوریگان فعالیت کاربر در ماشین پارک شده را مد نظر قرار نمی‌داد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato