اپل برای تعمیر اسپیکرهای هوم پاد، هزینه ای بسیار کلان از کاربران دریافت می کند

اپل برای تعمیر اسپیکرهای هوم پاد، هزینه ای بسیار کلان از کاربران دریافت می کند

در صورتی که به دنبال خرید اسپیکر هوشمند هوم پاد اپل هستید، بهتر است دست به دعا بردارید که این اسپیکر هیچوقت با مشکل خاصی مواجه نشده و نیازمند تعمیر نباشد؛ زیرا اپل هزینه ای بسیار گزاف بابت تعمیر آن دریافت می کند. این کمپانی اخیراً جزییات مربوط به سرویس دهی و تعمیر اسپیکرهای هوم پاد را در وب سایت خود منتشر کرده و می گوید در صورتی که گارانتی AppleCare را تهیه نکرده باشید، برای تعمیر یا تعویض اسپیکر باید ۲۸۰ دلار بپردازید.

در مقام توضیح باید گفت که اسپیکر تازه اپل، خود ۳۵۰ دلار قیمت دارد و بنابراین برای تعمیر آن، باید بخش قابل توجهی از هزینه ابتدایی را مجدداً پرداخت کنید. مثل تمام محصولات اپل، هر آسیبی که به هوم پاد وارد شود ممکن است مشمول گارانتی شود، اما اگر اینطور نباشد احتمالاً بهتر است یک اسپیکر جدید تهیه کنید تا اینکه چنین مبلغی را برای تعمیرش بپردازید.

اما سوال اینجاست که چرا هزینه تعمیر هوم پاد اینقدر گزاف است؟ احتمالاً به این خاطر که اپل اسپیکر خود را به گونه ای طراحی کرده که کاربر قادر به باز کردن آن نباشد؛ در واقع هوم پاد هیچ پیچی ندارد. علاوه بر این، تمام قطعات مهم دستگاه -نظیر توییترها، ووفر و چیپست A8- شخصی سازی شده هستند و نمی توانید به راحتی برای آنها جایگزینی بیابید. اما هرکسی که محصولات اپل را می خرد، معمولاً خود را برای چنین محدودیت هایی نیز آماده کرده.

اگرچه خرید گارانتی ۴۰ دلاری اپل برای دیوایسی مانند هوم پاد که در نقطه ای مشخص از منزل یا محل کار قرار گرفته و احتمالاً برای مدت های طولانی جا به جا نمی شود اندکی غیرمنطقی به نظر می رسد، به نظر می رسد تنها راه حل کاربران برای پیشگیری از پرداخت هزینه عجیب و غریب ۲۸۰ دلاری، تهیه AppleCare باشد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato