جعبه ابزار: اپلیکیشن هایی برای مقایسه قیمت تاکسی یاب های آنلاین

تقریبا ماهی نیست که خبر راه اندازی یک سرویس تاکسی یاب آنلاین جدید به گوش مان نرسد. در ظاهر روی کار آمدن تعداد زیادی سرویس مشابه که بعضی از آن ها به شدت ضعیف و غیر قابل اعتماد هستند، نه برای مدیران اجرایی، نه برای شهروندان و نه برای توسعه دهندگان خبر خوشایندی نیست. اما اگر به باطن قضیه نگاه کنیم، همین افزایش تعداد سرویس ها می تواند به افزایش «رقابت» میان آن ها هم منجر شود که نتیجه کار یقینا به سود شهروندان خواهد بود.

در چنین شرایطی، اپلیکیشن های جدیدی پا به عرصه ظهور گذاشته اند تا با مقایسه قیمت این تاکسی یاب ها دست یاری دهنده ای برای کاربر جهت انتخاب مقرون به صرفه ترین و بهترین گزینه برای رفت و آمد باشند. در جعبه ابزار این هفته نگاهی داشته ایم به چهار نمونه از این اپلیکیشن ها تا ببینیم کدام یک برای یافتن ارزان ترین تاکسی، عملکرد بهتری از خود به نمایش می گذارد.

کرایه چی

پلتفرم: اندروید (به زودی iOS) 

سرویس های تحت پوشش: اسنپ، تپ سی، کارپینو، الوپیک، قونقا، ماکسیم، چیتکس، تاچسی، تاکسی تلفنی تهران، تاکسی اشتراکی می بریم

کرایه چی را توسعه دهندگان اپ تاکسی اشتراکی «می‌بریم» ساخته اند، بنابراین در آن به غیر از مقایسه قیمت تاکسی یاب ها فرصتی برایتان فراهم شده که روی مزایای سفر با تاکسی اشتراکی هم فکر کنید.

اپلیکیشن رابط کاربری پرداخته شده و سبکی دارد، و محاسبه قیمت ها را با سرعت مطلوبی انجام می دهد. کافیست مبدأ و مقصد را برایش مشخص کرده تا لیست قیمت تاکسی یاب ها را پیش رویتان بگذارد. حالا می توانید مقرون به صرفه ترین گزینه را انتخاب کنید.

یکی از مزایای کرایه چی برای پایتخت نشین ها، نمایش قیمت تاکسی تلفنی تهران است که در اپلیکیشن های مشابه آن را نمی بینید. مزیت دیگر هم امکان تعیین مقصدهای پر تردد است تا هر بار برای تعیین مبدأ و مقصد، زیاد معطل نشوید.

از منظر امکانات و تعداد سرویس های تحت پوشش فقط تاکسی ۳۶۰ است که می تواند رقیب مستقیم این اپلیکیشن به حساب بیاید، هر چند که کرایه چی هنوز نسخه iOS ندارد.

کرایه چی
 • کرایه چی
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: می بریم
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: 4.1 مگابایت
دانلود

ارزون ترین تاکسی

پلتفرم: اندروید

سرویس های تحت پوشش:  اسنپ، تپ‌سی، کارپینو و آژانسی

ارزون ترین تاکسی اپلیکیشن ساده ای است و امکانات زیادی ندارد، و حتی می توان گفت که در برابر کرایه چی و تاکسی ۳۶۰ محصول ناقصی به نظر می رسد. تعداد سرویس های تحت پوشش ارزون ترین تاکسی چهار مورد هستند که محاسبه قیمت آن ها را هم با کمی تأخیر انجام می دهد.

با این وجود محاسبه قیمت ها دقیق هستند و خود اپلیکیشن هم رابط کاربری خوب و نسبتا سبکی دارد. به غیر از خود اپ می توانید از ربات تلگرامی آن هم استفاده کنید که البته کار با آن کمی بیشتر از اپلیکیشن وقت می برد.

یکی از مشکلات اپ های مقایسه قیمت این است که به دلیل محدودیت فنی، نمی توانند مبدأ و مقصد انتخابی شما را به اپ های تاکسی یاب منتقل کنند. توسعه دهنده ارزون ترین تاکسی اعلام کرده که در صورت همکاری تاکسی یاب ها، از پس این کار بر می آید و حتی می تواند در نسخه های آینده کدهای تخفیف سفرها را هم به نمایش بگذارد.

در صورت اضافه شدن، این دو قابلیت می توانند به برگ های برنده ارزون ترین تاکسی تبدیل شوند.

ارزون‌ترین تاکسی
 • ارزون‌ترین تاکسی
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: فرداد
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: 3.4 مگابایت
دانلود

تاکسی ۳۶۰

پلتفرم: اندروید و iOS 

سرویس های تحت پوشش: اسنپ، تپسی، الوپیک، قونقا، تاکسیم، تاچ سی، ماکسیم، دینگ، اسپین، آژانسی، سوار، یوکب، آنتاکس، سورن، زاکسی، کبسی، فلیپ، خوش، سی تکس، زوبر، چیتکس، درشکه، آی تاکسی 

تاکسی ۳۶۰ به غیر از دو مزیت آشکار بیشترین سرویس های تحت پوشش و حضور در iOS، برگ برنده دیگری هم دارد: به جز مقایسه قیمت تاکسی یاب ها، می تواند آن ها را بر حسب «زمان رسیدن تا شما» هم پشت سر هم ردیف کند.

این یعنی با تاکسی ۳۶۰ نه فقط می توانید ارزان سرویس ها، بلکه آن هایی که سریع تر به شما می رسند را هم پیدا کنید؛ در واقع صرفه جویی در وقت و هزینه را با هم داشته باشید.

این اپلیکیشن در ۱۴ شهر ایران فعالیت می کند که از این بابت هم رکورددار جعبه ابزار این هفته به حساب می آید. امکان ذخیره مکان های مورد علاقه و اشتراک گذاری فهرست هزینه ها با دیگران هم جزو قابلیت های خوب آن هستند.

با این اوصاف تاکسی ۳۶۰ «فعلا» کامل ترین اپلیکیشنی است که برای مقایسه قیمت تاکسی یاب ها می توانید به سراغش بروید.

تاکسی ۳۶۰
 • تاکسی ۳۶۰
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: گروه نوین شرق
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 18.8 / 5.4 مگابایت
دانلود


تاکسی چی

پلتفرم: اندروید و iOS

سرویس های تحت پوشش: اسنپ، تپسی، کارپینو، دینگ،  الوپیک، ماکسیم، آژانسی، چیتکس، تاچ سی، کارینو، یوکب، تریپسی، کاردو، قونقا، نتاکس، آنتاکس، تاکساپ، کبسی، اطلس

تاکسی چی هم مثل ارزون ترین تاکسی، اپلیکیشن ساده ای است و نباید انتظار زیادی از آن داشته باشید. با این وجود مزیتش نسبت به ارزون ترین تاکسی این است که سرویس های بیشتری را پوشش می دهد و سرعت محاسبه قیمت بالاتری هم دارد.

تاکسی چی برای iOS و اندروید منتشر شده سرویس ها را در دو دسته رفت و آمد با خودرو و موتور دسته بندی می کند. با انتخاب هر کدام هم می توانید به اپلیکیشن هر سرویس منتقل شوید. ضمنا تاکسی چی دارای یک بات تلگرام هم هست که قیمت ها را می توانید از طریق آن هم مقایسه کنید.

تاکسی چی در حال حاضر نزدیک بیست شهر کشور را پوشش می دهد و از این بابت، می توان آن را با تاکسی ۳۶۰ مقایسه کرد. با این وجود، نبود گزینه جستجو روی نقشه و امکان تعیین مکان های محبوب نقاط ضعف آشکاری هستند که امیدواریم با آپدیت های بعدی شاهد برطرف شدن آن ها باشیم.

تاکسی چی
 • تاکسی چی
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: آرمان ارباب زاده
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: 11.8 / 2.2 مگابایت
دانلود

هر کدام از اپلیکیشن های این فهرست مزایا و معایب مختص به خود را دارند، با این وجود مسلم است که تاکسی ۳۶۰ و کرایه چی عملکرد بهتری از خود به نمایش گذاشته اند. اما با انتشار به‌روزرسانی و روی کار آمدن اپلیکیشن های جدید ممکن است که شرایط برای همیشه به این شکل باقی نماند.

آیا تا حالا از اپلیکیشن های مقایسه قیمت استفاده کرده اید؟ فکر می کنید که این اپ ها چه مشکلاتی دارند و چه قابلیت هایی می توانند به بهبود آن ها کمک کنند؟ با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

جعبه ابزار؛ انجام کارهای روزمره به سبک قهرمانان بازی‌های نقش‌آفرینی

با اینکه هدفگذاری در زندگی کار آسانی به نظر می‌رسد اما مسأله اصلی که باعث می‌شود به خیلی از اهدافمان نرسیم برنامه ریزی و دنبال کردن آن است. گاهی اوقات مشکل از نداشتن انگیزه و نیروی محرک کافی ناشی می‌شود و یکی از ترفندهایی که می‌توانیم برای به دست آوردن انگیزه بیشتر از آن استفاده... ادامه مطلب

جعبه ابزار؛ اپلیکیشن‌هایی برای صرفه‌جویی و مدیریت مصرف دیتا در اندروید

برای مدیریت مصرف دیتا راه‌های زیادی وجود دارد. ساده‌ترین راه این است که وقتی به همه کارهایتان رسیدید، خودتان گوشی را کنار بگذارید. ولی همانطور که حتما می‌دانید کنار گذاشتن اینترنت گردی کار چندان ساده‌ای نیست، طوری که گاهی فقط پیامک اخطار اتمام بسته اینترنت است که می‌تواند ما را از دنیای مجازی جدا کند.در... ادامه مطلب

جعبه ابزار؛ معرفی بهترین اپلیکیشن‌های نقاشی و طراحی برای موبایل

نقاشی و طراحی هنری بوده که بشر از ابتدای تاریخ حضورش روی کره خاکی برای به تصویر کشیدن فرهنگ و روش زندگی خود از آن استفاده کرده است. این هنر نه تنها با گذر زمان از بین نرفته بلکه فرم‌های مختلف و پیشرفته‌تری به خود گرفته و حالا ما به عنوان نوادگان متمدن بشر اولیه،... ادامه مطلب

جعبه ابزار؛ بهترین اپلیکیشن های موبایل برای اسکن اسناد و مدارک

شاید اسکن کردن مدارک و یا جزوه‌ها و نوشته‌ها یکی از کارهایی باشد که بدون شک همه ما در مواقع مختلفی از زندگی تحصیلی و کاریمان به آن بر می‌خوریم. خوشبختانه تلفن‌های هوشمند در این مورد هم به کمک ما آمده‌اند و اپلیکیشن های اسکن مدارک به کمک دوربین گوشی این کار را برایمان با... ادامه مطلب

جعبه ابزار: معرفی بهترین اپلیکیشن‌های مدیریت ایمیل برای موبایل

در این که جیمیل با داشتن بیش از یک میلیارد کاربر، محبوب ترین اپلیکیشن مدیریت ایمیل دنیاست شکی نیست. اما این محبوبیت یا نصب بودن آن به طور پیش فرض در موبایل های اندرویدی نباید مسبب آن شود که از دیگر محصولات مشابهش غافل بمانید، چرا که شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که از... ادامه مطلب

جعبه ابزار؛ آنتی ویروس‌هایی برای محافظت از دستگاه اندرویدی شما

از آنجایی که این روزها بحث امنیت و حفظ حریم شخصی یکی از نگرانی‌های اصلی کاربران دنیای تکنولوژی است، همین مساله ابزارها و اپلیکیشن های آنتی ویروس و ضد بدافزار را به پر کاربردترین دسته از برنامه‌ها تبدیل کرده است. حتی اگر شما از آن دسته افرادی باشید که موارد امنیتی را با شدت رعایت... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟