همه چیز درباره آیفون ۱۱

سرمایه گذاری مشترک شبکه آفتاب و پیک‌برتر برای توسعه اپلیکیشن دانرو

گروه شرکت‌های ارتباطی شبکه آفتاب و گروه شرکت‌های برتر (پیک برتر) در نخستین مشارکت خود به عنوان دو مجموعه تبلیغاتی کشور که پیش از این تمرکز بیشتری روی تبلیغات از نوع سنتی داشتند، با سرمایه‌گذاری برابر خود در اپلیکیشن دانرو و توسعه تجاری آن، همکاری خود را با هدف ایجاد تحول در فرآیند‌های بازاریابی دیجیتال ایران آغاز کردند. سرمایه ای که بنابر برخی شایعات، رقمی معادل 10 الی 15 میلیون دلار است، البته این رقم توسط هیچ یک از اعضای این سه کمپانی تایید رسمی نشده است.

دانرو اپلیکیشنی است که در سال 1394 به عنوان بخش دیجیتال مجموعه پیک برتر شروع به فعالیت کرد و یک نوع راهنمای آنلاین و جامع کسب و کارهای کشور به شمار می رود. «پارسا جان‌باز» مدیرعامل دانرو مهمترین بخش فعالیت دانرو را ایجاد بستر رسانه‌ای مناسبی برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی کسب‌وکارهای کوچک و متوسط (SME) به مخاطبانشان عنوان می‌کند:

«با توجه به سهم چشمگیر کسب‌و‌کارهای کوچک و محلی در تولید ناخالص داخلی کشورهای توسعه یافته، و با نگاهی به دورنمای اقتصادی کشور که عدم وابستگی به درآمدهای نفتی رکنی اساسی در پایداری آن خواهد بود، چنین کسب‌و‌کارهایی سهم بزرگی در آینده اقتصاد کشور خواهند داشت؛ لذا سرمایه‌گذاری در این حوزه آینده روشنی را برای این گونه مراکز ترسیم می‌کند.»

وی رقم میلیون دلاری سرمایه‌گذاری انجام شده در این شرکت را در گفتگوی خود با دیجیاتو نه رد می‌کند و نه تکذیب اما خبر از تولید محصولات دیگری مثل یک ماژول در آینده‌ نه چندان دور می‌دهد و تاکید می‌کند که هر محصولی ساخته شود تحت نام و برند دانرو خواهد بود.

گروه شرکت‌های ارتباطی شبکه‌ آفتاب، هجده سال است که در حوزه تبلیغات فعالیت می‌کنند و تیم دیجیتال آنها به گفته «بهرنگ تنکابنی»، مدیرعامل دیجیتال مارکتینگ این شرکت به مدت دو سال است که راه‌اندازی شده و مطالعات خود را در زمینه ورود به استارتاپ‌ها انجام داده است. تنکابنی به دیجیاتو می‌گوید:

«فعلا تصمیم گرفته شده تا رقم سرمایه‌گذاری به طور دقیق و مشخص اعلام نشود اما می‌توانم بگویم که این مبلغ در اشکال و صورت‌های مختلف به مجموعه دانرو وارد می‌شود. حضور نمایندگان شبکه آفتاب در مسیر راه دانرو و جذب نیروی انسانی گسترده‌ای که به زودی رخ خواهد داد، کمک خواهد کرد که برنامه‌های درازمدت و کوتاه مدت این سرمایه‌گذاری به سرانجام برسند.»

او شبکه آفتاب را لیدر دنیای بازار تبلیغات در کشور متصور می‌شود و صحت این گفته را در آمار عرضه شده توسط صداوسیما بیان می‌کند. تنکابنی باور دارد که صنعت تبلیغات و اطلاع رسانی در استارتاپ‌ها جایگاه خود را پیدا نکرده و دانرو می‌تواند این جایگاه را در کسب‌وکارهای نوپا پیدا کند. وی قرار گرفتن مجموعه شبکه آفتاب در کنار دانرو را امری خوش یمن می‌بیند و باور دارد که این اپلیکیشن به عنوان یک آژانس SME قوی می‌تواند تحولات خوبی را در صنعت تبلیغات ایجاد کند:

«البته این سرمایه‌گذاری بدین معنا نیست که بخش دیجیتال شبکه آفتاب که امروزه مشتریان خودش را هم دارد بسته شود بلکه صرفا یک همکاری سه جانبه حساب می‌شود تا بتوانیم همه کسب‌وکارها و بیزینس‌ها را با مردم و البته مردم را با آنها آشنا کرده و تبلیغات را به جایگاه مدرنی برسانیم.»

تنکابنی مجموعه پیک‌برتر را از باسابقین فعالان تبلیغاتی در حوزه رسانه و چاپ و شبکه آفتاب را از قدیمی‌های تبلیغات محیطی و تلویزیونی عنوان می‌کند و وارد شدن این دو مجموعه به حوزه دیجیتال را بنا به ضرورت دنیای تکنولوژی امروز، امری واجب می‌داند. وی همچنین به دیجیاتو خبر از برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی مشترک در آینده کاری این مجموعه و دانرو می‌دهد.

«رضا حداد» مدیرعامل گروه شرکت‌های ارتباطی شبکه آفتاب نیز ضمن ابراز امیدواری به آینده روشن استارتاپ‌ها و با اشاره به تغییر شکل سریع بازار تبلیغات در سال‌های اخیر، دلیل سرمایه‌گذاری این شرکت را در دانرو چنین بیان کرده است:

«بازار تبلیغات ایران به سمت تعامل مستقیم کسب‌وکارها و مشتریان سوق پیدا کرده و رسانه‌ها و ابزار دیجیتال هم به خوبی این امکان را تسریع و تسهیل می‌کنند. ما هم در سه سال اخیر از این تغییر غافل نبوده‌ایم و با بررسی و پایش فعالیت‌ استارتاپ داخلی، به دنبال تدوین راهبردهای تجاری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ابزارها و رسانه‌های دیجیتال و البته در  دامنه تخصصی خود یعنی تبلیغات بوده‌ایم.

ظرفیت‌ها و آینده روشن دانرو و البته توانمندی و سابقه گروه شرکت‌های برتر در تعامل با کسب‌وکارهای خرد، امکان همکاری با یک شریک تجاری توانمند را برای ما میسر کرده و گروه ما را یک گام دیگر به دستیابی اهداف توسعه تجاری‌اش نزدیک‌تر خواهد کرد.»

به گفته مدیران دو مجموعه با سرمایه‌گذاری انجام شده، قرار است که این اپلیکیشن ضمن توسعه به حوزه‌های جدیدی از بازار هم وارد شود و در آینده نزدیک محصولات جدیدی در دانرو توسعه خواهند یافت که هر یک بخش مهمی از نیاز کسب‌و‌کارهای کوچک و بزرگ کشور را در حوزه تبلیغات برآورده می‌کنند.

خرید بلیط هواپیما مستر بلیط

مطالب مرتبط

آیا تیم کوک مدیرعامل بهتری نسبت به استیو جابز است؟

پاسخ درست و منطقی به پرسش فوق، مثبت است. شاید بی رحمانه به نظر برسد، شاید حتی خود تیم کوک هم با چنین پاسخی، موافق نباشد اما از سال ۲۰۱۱ به بعد، اپل تبدیل به گلوگه ای گشته که به سوی دست یابی به موفقیت ها، با سرعت در حال حرکت است.جادوی کوکتیم کوک در... ادامه مطلب

امروز یک سکونتگاه ماژولار جدید به ایستگاه فضائی بین المللی اضافه خواهد شد

امروز ماژول جدیدی به ایستگاه فضائی اضافه خواهد شد و در ساعت 2:15 دقیقه به وقت محلی، کارشناسان ناسا، مدیریت عملکرد بازوی رباتیک غول پیکر ایستگاه فضائی (که Canadarm2 خوانده می شود) را به دست خواهند گرفت.کارشناسان با این کار، ماژول Bigelow Expandable Activity که به صورت اختصاری “BEAM” نامیده می شود را از روی کپسول... ادامه مطلب

مروری بر اخبار و اتفاقات مهم گردهمایی IDF کمپانی اینتل

اینتل یکی از برجسته ترین کمپانی ها در زمینه ی پیاده سازی شیوه های کنترلی از طریق ژست های حرکتی و همینطور ارائه راهکارها و ابزارهای اسکن سه بعدی به حساب می آید.این کمپانی تا به امروز موفق شده تکنولوژی دوربین های RealSense خود را در درون کامپیوترهای شخصی، لپ تاپ ها، تبلت ها و حتی پهپادها... ادامه مطلب

گوگل بالاخره اپلیکیشن Motion Stills را برای اندروید منتشر کرد

اپلیکیشن Motion Stills، یکی از معدود محصولاتی که گوگل در ابتدا برای پلتفرم iOS منتشر کرده بود بالاخره امروز به پلتفرم اندروید پا گذاشت. ظاهرا گوگل در نسخه اندروید ساختار پردازش ویدیو در نسخه iOS را مجددا از نو طراحی کرده و روشی را به کار گرفته که می تواند هنگام ضبط یک ویدیو، تک... ادامه مطلب

شرکت «سیناپتیکس»، ClearForce را معرفی کرد؛ فورس تاچ برای همه سازندگان

Synaptics شرکتی است که در زمینه توسعه نمایشگرهای تاچ و حسگرهای اثر انگشت فعالیت می کند اما بیشتر سازندگان محصولات سخت افزاری از جمله نوت بوک ها، برای تامین ترکپد لپ تاپ خود به سراغ این شرکت آمریکایی می روند.حالا این شرکت دست به معرفی تکنولوژی ClearForce زده است؛ نوعی از فناوری که ابتدا نمونه مشابه... ادامه مطلب

حضور غیررسمی گلکسی نوت 9 با قیمت نجومی در بازار ایران

هنوز دو هفته از مراسم رونمایی از پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گلکسی نوت 9 سپری نشده که پای این گوشی به شکل غیر رسمی به بازار ایران باز شده است. نسخه‌هایی محدود از پرچمدار جدید سامسونگ در بازار تهران به خرید و فروش می‌رسند و برخی کسبه پاساژهایی چون علائدین با درج آگهی‌های اینترنتی خبر از... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x