نوکیا ۳ و مدل های پس از آن به اندروید وان مجهز می شوند

شرکت HMD Global صاحب امتیاز برند نوکیا در کنگره جهانی موبایل بارسلونا اعلام کرد که موبایل نوکیا ۳ و مدل های بالاتر از آن، قسمتی از برنامه‌ی اندروید وان خواهند بود. این اتفاق بدین معنی خواهد بود که تمامی این تلفن‌های هوشمند تا سه سال بعد از عرضه‌ نیز به روز‌رسانی‌های امنیتی را دریافت خواهند کرد.

اندروید وان نسخه خالصی از اندروید است که هدف از توسعه‌ی آن رقم‌زدن تجربه‌ ای مشابه موبایل های پرچمدار در تلفن های همراه میان رده است. گوگل با ارائه اندروید وان روی امنیت، سادگی و بروزرسانی سریع تمرکز کرده و این دقیقا همان چیزی است که موبایل های میان رده و اقتصادی به آن نیاز دارند.

بر این اساس موبایل‌های بهره گرفته از این سیستم‌عامل با محدود کردن نصب تعداد اپلیکشین‌ها فضایی بیشتری برای ایجاد بهترین سطح امنیت ایجاد می‌کند و به همین دلیل موبایل‌های بهره مند از این ‌OS، اولین مدل‌هایی هستند که به روز‌رسانی‌های ماهانه را دریافت می‌کنند.

بر اساس ادعای HMD Global موبایل‌های نوکیا ۳، نوکیا ۵، نوکیا ۶، نوکیا ۶ (۲۰۱۸)، نوکیا ۷، نوکیا ۷ پلاس، نوکیا ۸ و نوکیا ۸ سیروکو لیست کامل تلفن‌های هوشمند اندروید وان برند نوکیا را تشکیل خواهند داد. تنها مدل‌ نوکیا ۱ و نوکیا ۲ غایبین این لیست خواهند بود. البته باید به خاطر داشت که نوکیا ۱ از برنامه‌ی اندروید گو بهره می‌برد که مخصوص موبایل‌های اقتصادی طراحی شده است.

این در حالیست که موبایل‌هایی که اندروید ۸.۰ به طور پیش فرض در آنها نصب شده اکنون قادرند که آپدیت اوریو ۸.۱ را طی هفته‌های آینده نصب کنند. تنظیمات اعلان‌های جزئی‌تر، حالت تصویر در تصویر، اپلیکیشن‌های آنی و ایموجی‌ها‌ی جدید از قابلیت‌های نسخه‌ی بعدی سیستم‌عامل گوگل خواهد بود.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟